وبلاگ

نكات لازم برای اجاره خانه در تركيه

Rate this post

همانطور که می دانید برای مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه به صورت توریستی ، برای یکسال و بار اول ، می توانید با اجاره ملک در ترکیه اقدام به اقامت توریستی ترکیه نمایید. در اینجا قصد داریم نکاتی را به شما گوشزد کنیم. تا در هنگام اجاره خانه در استانبول و یا هر شهر دیگری بتوانید از این نکات استفاده کنید. و دچار ضرر و زیان نشوید.

اعتماد به موسسات و بنگاه هایی که ملک اجاره می دهند

شما مى توانيد از موسسه هاى معتبر و بنام خانه تهيه كنيد. و از سو استفاده كردن افراد سودجو جلوگيرى كنيد. بعضى از صاحبخانه ها براى اجاره خانه هاى خود از شما تقاضاى كارت اقامت مى كنند. و بعضى از آنها تمايل اجاره دادن خانه به اتباع خارجى را ندارند. و براى اجاره دادن خانه خود به خارجيان بايد يك تبعه ترك آنها را ضمانت كند.

اجاره خانه در استانبول

اجاره خانه در استانبول

قبل از تحويل خانه با حضور صاحبخانه خانه را به خوبى بررسى كنيد. كه هيچ گونه ايراد و خرابى در شير آلات ،پريزها و خرابى هاى احتمالى كه ممكن است بعدها باعث بروز مشكل باشد، در خانه نباشد.زیرا در صورت خرابی وسایل و خانه پول پوزيت (وديعه )بطور كامل پس داده نمی شود.

تمامى شرايط اجاره نامه را دقيق رويت كنيد. يا از يك فردى كه به زبان تركى مسلط است، كمك بگيريد تا تمامى شرايط ذكر شده صحيح باشد.

پول رهن خانه در ترکیه وجود ندارد

رهن خانه در تركيه وجود ندارد. و چیزی به عنوان رهن نمی گیرند. اما در عوض صاحب خانه از شما دپوزیت می گیرند. مبلغ دپوزیت معمولا دو برابر يك ماه اجاره می باشد. امكان دارد كه برخى از صاحبخانه ها بجاى دو ماه اجاره، شش ماه اجاره را از اتباع خارجى به عنوان دپوزيت درخواست كنند. اين مسئله بستگى به شرايط و توافق طرفين دارد.

کمیسیون بنگاه در ترکیه

حق كميسيون بنگاه در تركيه به گردن مستاجر است. و مقدار حق كميسيون ١٢٪؜اجاره كل يكسال مى باشد. كه بايد نقد پرداخت شود.

اجاره نامه و اجاره خانه در تركيه

اجاره نامه و اجاره خانه در تركيه

اگر شما بتوانيد صاحب خانه اى را مستقيما بدون هيچ گونه واسطه پيدا كنيد، بدون پرداخت حق كميسيون مى توانيد با او قرار داد ببنديد. اما بيشتر صاحبخانه براى امنيت بيشتر قرارداد در بنگاه را ترجيح مى دهند. البته شما هم به عنوان یک فرد خارجی در ترکیه ، بهتر است قانونی و در بنگاه اقدام به تنظیم اجاره نامه نمایید.

نکاتی در اجاره خانه و بعد از آن

قبل از تنظيم قرار داد سعى كنيد همه شرايط را مستقيما با صاحبخانه مطرح كنيد. براى مثال اگر بخواهيد زودتر از موعد قرارداد خانه را تحويل دهيد، صاحبخانه مى تواند كل مبلغ دپوزيت شما را عنوان جريمه نزد خود نگه دارد. پس بهتر است قبل از تنظيم اجاره نامه ، همه جوانب را در نظر بگيريد.

حتما اسامى همه كسانيكه در خانه اجاره اى سكونت خواهند داشت، در اجاره نامه ذكر کنید. از پرداخت تمامى اجاره ها رسيد نگه داريد. و از شارژ ماهانه آپارتمان ها اطلاع كافى كسب كنيد. زيرا اکثرا شارژهاى ماهيانه بسيار سنگين است. به خصوص در مجتمع ها و سیته ها.

اجاره خانه در تركيه - سیته و مجتمع

اجاره خانه در تركيه – سیته و مجتمع

قبل از تحویل ملک و جابه جایی، نياز داريد كه صاحبخانه را مطلع سازيد. بخصوص اگر ملك شما در سيته ها (مجتمع )قرار داشته باشد. به دليل اينكه برخى از خانه ها بصورت مبله اجاره داده مى شود، بدون اجازه صاحب خانه اجازه اثاث كشى نداريد. زيرا بايد قبل از اثاث كشى وسايل خانه از وسايل مستاجر توسط صاحبخانه جدا شود. و همچنين صاحبخانه خسارات احتمالى را بررسى كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *