وبلاگ

معرفی جاهای دیدنی ازمیر

Rate this post

میدان کناک ازمیر

گردشگرانى كه در تابستان به ازمیر رو مى آورند، حتما از دريا و ساحل اين شهر لذت خواهند برد. ضمنا آن دسته از گردشگران كه در پى بازديد از ابنيه هاى زيباى اين شهر هستند، مى توانند گردش خوبى را داشته باشند.

ميدان كناک ازمیر با برج ساعت دار خود محل بازديد گردشگران است. اين برج ساعت ازمیر در سال ١٩٠١در كنار ميدان كناك اين شهر ساخته شده. كه همجوار مسجد و بازار كمرالتى مى باشد .

لذت بردن از ارتفاع در ازمیر

يكى ديگر از مكان هاى پر بازديد شهر ازمير آسانسور نام دارد. اين بنا هم در سال ١٩٠٧با تلاش تاجران يهودى احداث شده اين سازه جهت رسيدن گردشگران از پايين شهر به بالاترين نقطه تپه اى ازمير درست شده است.

سيستم اين آسانسور در گذشته با آب كار مى كرده. ولى الان برقى شده است. شما با سوار شدن به اين آسانسور مى توانيد از مغازه هاى سوغات فروشى كافى شاپ ها و رستوران ها ديدن كنيد .

جاهای دیدنی ازمیر - آسانسور ازمیر

جاهای دیدنی ازمیر – آسانسور ازمیر

برج ديگرى كه در سال ١٩٧٧بنا شد، و تلفريک نام دارد مثل آسانسور ازمیر ، شما را به بالاترين مناطق ازمير خواهد برد. شما با اين وسيله تا ارتفاع ٤٢٣متر از زمين فاصله خواهيد گرفت.

جاهای دیدنی ازمیر - تلفریک

جاهای دیدنی ازمیر – تلفریک

قلعه کادیفکاله

از ديگر جاهاى ديدنى شهر ازمير محله آلزانكاک نام دارد. خيابان ها و كوچه هاى تنگ و باريك مشخصه اين مكان است. خانه هاى اين محله به سبك رومى و يونانى ساخته شده. كه بسيار ديدنيست. كاديفكاله كه با نام قديمى پاگوس مربوط به پيش از ميلاد بوده.

و در زمان امپراتورى يونان بيزانس و عثمانى دچار دگرگونى هاى فراوان شده است. با ارتفاع ١٨٠متر محافظ شهر ازمير بوده. و درياى اژه را تحت سيطره خود دارد. قلعه كاديفكاله توسط يكى از فرماندهان اسكندر مقدونى بنام ليسماكوس ساخته شده و تابحال پا برجاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *