وبلاگ

آزادی زندانى هاى تركيه در مقابله با كرونا

Rate this post

براى پيشگيرى از انتشار ويروس كرونا در بين زندانيان كشور تركيه ، دولت اين كشور تصميم به آزادی زندانى هاى تركيه به تعداد ٣٠هزار زندانى از زندانى هاى باز (حرفه آموزى و اشتغال دارند)و حدود ١٥هزار نفر ديگر از زندانهاى بسته گرفت. بر اين اساس پيش بينى مى شود حدود ٩٠هزار نفر از زندانيان نیز جهت مرخصى براى روند مقابله با شيوع ويروس كرونا فرستاده شوند.

در پى اين تصميم گيرى آزادی تعداد ٤٥هزار زندانى از زندان هاى تركيه با حمايت نمايندگان دو حزب عدالت و توسعه و حركت ملى با ٢٧٩راى موافق و ٥١راى مخالف پارلمان تركيه تصويب شد .

مخالفان آزاد سازى زندانيان

بعضى از حزب هاى مخالف دولت از آزاد سازی بعضى از زندانيان خطرناک و به آزاد نشدن برخی زندانيهاى سياسى ،خبرنگاران اعتراض داشتند. به گفته مخالفان ، اينكه زندانيهاى خلافكار بتوانند به راحتى ترخيص شوند. و در مقابل كسانيكه ناحق زندانى شده اند، فقط به این دليل که قلم هايشان و زبان هايشان خلاف منافع دولت چرخيده، در زندان باشند، برخلاف عدالت اجتماعى مى باشد .

آمار وزير بهداشت

ویز بهداشت ترکیه اعلام كرده روش غربالگرى روش مناسبى براى مقابله با اين بيمارى نيست. اقدامات بجا و صحيح كشور تركيه از پيشرفت اين بيمارى و مرگ و مير در بين مردم جلوگيرى كرده است .

وى اشاره كرد در حال حاضر ٤هزار ٦٠٠اكيپ تعقيب و شناسايى زنجيره بيمارى در تركيه وجود دارد.

به گفته هاى وى استانبول بزرگترين شهر تركيه و مركز بيمارى كرونا در اين كشور شناخته شده است. و در حال حاضر ٥٩درصد از بخش مراقبت هاى ويژه در بيمارستان هاى استانبول پر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *