وبلاگ

حال و هواى استانبول در كريسمس و شب سال نو – کریسمس در استانبول

Rate this post

کریسمس در استانبول حال و هوای خاصی دارد. به دليل نزديک بودن تركيه با ايران سالانه مسافران زيادى استانبول را مقصد سفر خود انتخاب مى كنند. با نزديک شدن به فصل سرما و با آغاز سال نو ميلادى، استانبول جشن هاى بزرگى برپا مى كند. و مى توانيد يک تجربه عالى در سفر خود داشته باشيد.

اگر قصد داريد در زمستان سفر كنيد، بى شك استانبول را مقصد خود قرار دهيد. كه بتوانيد از جشن سال نو ميلادى بهترين تجربه را داشته باشيد.

زیبایی هاى شهر در شب كريسمس در استانبول

حال و هواى شهر در شبهاى نزديک به سال نو در استانبول بسيار نشاط آور و شاد است. در همه جاى شهر مردم جشن و شادى مى كنند. در اين شبها خانواده ها گرد هم مى آيند. و هدايايى براى يكديگر تهيه مى كنند.

مردم درخت هاى كاج در كل شهر تزيين مى كنند. و مغازه داران و فروشگاه ها، دكورها و ويترين خود را به مناسبت كريسمس تزيين مى كنند. و بابانوئل در سطح شهر هستند و با مردم و كودكان عكس يادگارى مى اندازند. و كودكان هديه دريافت مى كنند.

کریسمس در استانبول

کریسمس در استانبول

مراسمات شب کریسمس

مراسم اصلى کریسمس در استانبول از ساعت ٧:٣٠ شب شروع مى شود. كه مردم به مكان هاى مخصوص رفته و به شادى مشغول مى شوند .

ميدان تكسيم يكى از شلوغ ترين مكان ها در شب كريسمس است. و همچنين خيابان استقلال ، نيشان تاشى و بشيكتاش در قسمت اروپايى و در قسمت آسيايى، كاديكوى بهترين انتخاب براى شب كريسمس مى باشند.

مردم در اين خيابان ها جمع مى شوند. و ١٠ثانيه قبل از شروع سال نو ميلادى شمارش معكوس آغاز مى كنند. و همزمان با آغاز سال نو ميلادى آتش بازى ها در آسمان شروع مى شود.

يكى از جالبترين اتفاقات در حال و هواى شهر در شب كريسمس برگزارى مسابقات بخت آزمايى استو كه در اين شب دولت تركيه بليطهاى بخت آزمايى را به فروش مى گذارد. و در نزديكى سال نو ميلادى قرعه كشى در تلويزيون به صورت زنده اجرا مى شود. در اين شب به خوش شانس ترين شخص مبلغى حدود ٨ميليون دلار جايزه داده مى شود .

تخفیفات مراكز خريد استانبول در شب كريسمس

يكى از دلايل مهم كه باعث سفر ايرانيان به استانبول در نزديكى سال نو ميلادى مى شود، تخفيفات باور نكردى در شب هاى كريسمس است. و افراد را از همه كشورها جذب خود مى كنند.

در اين روزها در استانبول مى توان اجناس مختلفى را از برندهاى مطرح تهيه كرد. و تا ٥٠درصد تخفيف گرفت. اگر شما هم عاشق خريدكردن هستيد مى توانيد مراكز خريد در شب كريسمس در استانبول را انتخاب كنيد .

کریسمس در استانبول

کریسمس در استانبول

رستوران ها در شب كريسمس در استانبول

به مناسبت جشن سال نو در رستوران ها برنامه هاى شاد و سرگرم كننده براى مشتريان برگزار مى كنند. و در شب كريسمس افراد ترجيح مى دهند شام را در رستوران ها سرو كنند.

به همين دليل رستوران ها بسيار شلوغ مى شوند. اگر شما هم از آن دسته از افراد هستيد، پيشنهاد مى شود از قبل رستوران رزرو كنيد. و يك جاى خوب و سرگرم كننده براى خود انتخاب كنيد.

رستوران ها در شب كريسمس در استانبول غذاهاى سنتى تركى سرو مى كنند. و يكى از عادات مردم در شب كريسمس خوردن بوقلمون شكم پر است. آنها بر اين باورند كه خوردن اين غذا در شب سال نو ميلادى باعث بركت در طول سال مى شود.

توصيه ما به شما رستورانهاى خيابان جهانگير استانبول است. يكى از محبوبترين رستوران ها در شب كريسمس در استانبول رستوران پاپ آپ است. كه بايد از قبل ميز رزرو كنيد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *