وبلاگ

معرفى كوش آداسى

Rate this post

كوش آداسى به زبان تركى (جزيره پرنده) نام دارد. كوش آداسى يكى از بهترين مناطق كشور تركيه مى باشد که در استان آيدين تركيه واقع در ٩٥كيلومترى ازمير قرار دارد. جمعيت شهر كوش آداسى حدود ٦٤/٣٥٩نفر است. این شهر كنار ساحل مديترانه واقع است. تاريخچه شهر كوش آداسى به ٣هزار سال قبل از ميلاد مسيح بر مى گردد. دين رسمى كشور تركيه اسلام است و بيشتر مردم كوش آداسى مسلمانند .

كوش آداسى تابستان ها آب و هواى گرمى دارد. و زمستان ها آب و هواى معتدل. و بهترين زمان براى سفر به اين شهر ماه هاى آپريل تا اكتبر است .

این شهر يكى از شهرهاى نزديك به جزيره يونان مى باشد. اين جزيره زيبا ساختمان ها و بناهاى متنوع و گوناگونى دارد. كه جاذبه هاى تاريخى از دوره ى عثمانيان بر جاى مانده است. قبلا نام اين جزيره آسكالا بود. و بعد از پيروزى تركيه آتاترك نام جزیره را به كوش آداسى تغيير داد.

این شهر، يك شهر ساحلى است كه تفريحات متعددى دارد. و خدمات رفاهى زيادى در اين شهر وجود دارد. كه ساليانه گردشگران زيادى به اين شهر سفر مى كنند.

جاذبه هاى ديدنى شهر كوش آداسى

قلعه كوش آداسى

يكى از جاهاى ديدنى و باستانى این شهر است. كه اين قلعه در قرن شانزدهم تاسيس شده است. اين قلعه بر روى جزيره كبوتر قرار دارد. امروزه خدمات رفاهى چون رستوران و كافه ها در اين قلعه وجود دارد.

پارک آبى آدالند

اين پارک در ٦كيلومترى شهر كوش آداسى قرار دارد. اين پارك داراى چند قسمت مى باشد كه تفريحات گوناگونى دارد. در اين پارک سرسره ها و پارك دلفين كه دلفين ها در آن نمايش مى دهند، و چندين استخرهاى متفاوت وجود دارد.

پارک آبی کوش آداسی

پارک آبی کوش آداسی

ديلک

ديلک در يك شبه جزيره قرار دارد. كه اين منطقه كوهستانى در ٢٦كيلومترى كوش آداسى واقع است. در اين منطقه غار زئوس قرار دارد كه بسيار ديدنى است .

پاموک كاله

يكى از جاذبه هاى ديدنى كه در فاصله ١٩٠كيلومترى كوش آداسى قرار دارد. كه تورهاى يك روزه به اين منطقه وجود دارد. و شما مى توانيد از اين تورها برای رفتن به اين منطقه استفاده كنيد.

پاموک کالیه کوش آداسی

پاموک کاله کوش آداسی

معبد آرتيمس

يكى از معبدهايى كه به قرن ١٠ميلادى بر مى گردد. و در ٢٠كيلومترى شهر كوش آداسى واقع است. كه بقاياى باستانى در اين معبد وجود دارد. و از لحاظ تاريخى بسيار ارزشمند است.

كشتى سوارى

يكى از تفريحات جذاب كه حتما توصيه میشود، سوارى بر كشتى هاى كروز است. كه يكى از لوكس ترين تفريحات به حساب مى آيد و هزينه سوارى اين كشتى ها بستگى به امكانات و مدت زمان آن متغيير مى باشد.

کشتی کروز در کوش آداسی

کشتی کروز در کوش آداسی

كوش آداسى يكى از ١٠مقصد برتر كشور تركيه مى باشد. كه در اين شهر اقامتگاه های ساحلى و كشتى هاى كروز بسيار بنام هستند. و تفريحات و امكانات جذابى دارد كه قايق سوارى ،غواصى و تفريحات آبى از جمله تفريحات دلپذير كوش آداسى هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *