کسب و کار در ترکیه

میزان سرمایه و تعداد شرکا در شرکت با مسئولیت محدود

Rate this post

ثبت شرکت در ترکیه

به دلیل نزدیکی کشور ترکیه به کشور ایران، وجود روزانه ده ها پرواز از تهران به استانبول، اوضاع کنونی کشور ایران و از همه مهم تر سرمایه گذاری در کشور ترکیه با همان استانداردهای حقوقی در اروپا و آمریکا اما با هزینه کمتر امکان پذیر می باشد، همه این عوامل باعث شده تا شرکت های ایرانی زیادی برای سرمایه گذاری، ثبت شرکت و یا ثبت شعبه به کشور ترکیه مراجعه کنند.

ثبت شرکت در ترکیه سه حالت دارد: 1- شرکت شخصی 2- شرکت با مسئولیت محدود و 3- شرکت سهامی.

انواع دیگری مانند تضامنی و … نیز وجود دارند که پرکاربرد نمی باشند. شرکت شخصی در واقع همان مجوز کسب است که در ایران به آن جواز کسب می گویند. پس برای کسانی که بخواهند شرکتی در ترکیه تأسیس کنند دو حالت وجود دارد: شرکت با مسئولیت محدود و یا شرکت سهامی.

شرکت با مسئولیت محدود

رایج ترین نوع ثبت شرکت، شرکت با مسئولیت محدود(LİMİTED ŞİRKET) می باشد. این نوع شرکت اکثرا بین خانواده ها و دوستان تأسیس می گردد.

شرکت با مسئولیت محدود به این معنا می باشد که هر یک از سهامداران به اندازه مبلغی که سرمایه گذاری کرده مسئول بدهی های شرکت می باشد. و طلبکاران شرکت ( در صورتی ورشکستگی شرکت) نمی توانند باقی مطالبات خود را از اموال شرکای شرکت دریافت کنند.

همچنین موضوع شرکت باید حتما تجاری باشد. توصیه می شود برای کسب و کار های کوچک که به سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارند از شرکت با مسئولیت محدود استفاده شود. طبق قوانین جدید در ترکیه، شرکت با مسئولیت محدود در در اتاق بازرگانی تأسیس می شوند و برای تأسیس این شرکت باید به اتاق بازرگانی مراجعه کنید.

طبق قوانین کشور ترکیه، برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در این کشور با حداقل یک نفر هم می توان اقدام به ثبت شرکت نمود.

سرمایه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل 10،000 لیر می باشد. البته با 25% این مبلغ ( یعنی 2500 لیر) هم می توان شرکت را ثبت کرد.

مؤسسه بین المللی گلوبال کادرو سالهاست که با اقتدار در زمینه ثبت شرکت در کشور ترکیه فعالیت می کند و می تواند با مشاوره های مفید و سودمند شما را در زمینه ثبت شرکتتان و انتخاب راهکارهای مناسب، راهنمایی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *