وبلاگ

معرفی دو مکان دیدنی در استانبول – اسکله و برج تاریخی

Rate this post

مکان دیدنی در استانبول زیاد است. که شاید با یک سفر چند روزه نتوان همه این مکان ها را بازدید کرد. در اینجا قصد داریم دو مکان جذاب در استانبول معرفی کنیم.

اسكله اى تاريخى در قلب كاديكوى یک مکان دیدنی در استانبول

اسكله مدا توسط معمارانى چون Vedat bey و Haydarpaşa در سال هاى ١٩١٧_١٩١٦ساخته شده است.

اسكله مدا در بخش آناتولى و در كاديكوى واقع است. اين اسكله تاريخى مكانى زيبا و جذاب با چشم اندازهايى رو به دريا است. كه هزاران نفر روزانه از اين اسكه ديدن مى كنند. در كنار این اسکله مكان هاى تاريخى و گردشگرى زیادی قرار دارد.

اسکله مدا - مکان دیدنی در استانبول

اسکله مدا – مکان دیدنی در استانبول

تمام داربست هاى اسكله از كاشى هاى ظريف تزيين شده است. طبقه فوقانى اين اسكله که در هنگام طوفان تخريب شده و برداشته شده بود، در اول ژوئيه٢٠٠١دوباره تاسيس شد. امروزه اين مكان به عنوان رستوران مورد استفاده قرار گرفته است.

اسکله تاریخی مدا در کجا قرار دارد؟

اسكله مدا در بخش آناتولى استانبول و در كاديكوى واقع شده است. بعد از رسيدن به كاديكوى با كشتى مى توانيد با استفاده از تراموا يا پياده به سمت اسكله حركت كنيد. و از اين اسكله زيبا ديدن كنيد.

بلندترين برج استانبول یک مکان دیدنی در استانبول

برج بيازيت استانبول در سال ١٨٢٦تاسيس شده است. از اين برج به عنوان برج مراقبت براى مشاهده و در زمان وقوع آتش سوزى مورد استفاده قرار مى گرفت. اين برج در جريان شورش جانيساز از بين مى رود. و به دستور سلطان دوم محمود مورد بازسازى قرار مى گيرد .

اين برج براى دومين بار به دست معمار Senekerim Balyan در سال ١٨٢٨بازسازى شد. برج داراى ٨٥متر ارتفاع است كه يكى از بلندترين سازه شهر استانبول به حساب مى آيد. و در حياط دانشگاه بيازيت استانبول واقع است.

برج بیازیت - مکان دیدنی در استانبول

برج بیازیت – مکان دیدنی در استانبول

از بالاى برج ویو ٣٦٠درجه از كل استانبول را در اختيار شما مى گذارد.

در گذشته براى اعلام وضعيت هوا از اين برج استفاده مى شد. اما امروزه مشاهده نماى استانبول از بالاى برج امكان پذير نيست. اين برج در سال ٢٠١٣به يك موزه خصوصى تبديل شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *