دسته بندی نشده

آیا صاحبان شرکت در ترکیه الزاما باید اقامت کاری داشته باشند

Rate this post

موقعیت جغرافیایی ترکیه که به عنوان نقطه اتصال دو قاره آسیا و اروپا می باشد، باعث شده تا به عنوان مقصدی برای تجارت، بازرگانی انتخاب شود. و ایرانیان زیادی از این کشور به عنوان پل ارتباطی با کشورهای اروپایی استفاده می کنند.

همچنین طبق قانون تاسیس شرکت در ترکیه، افراد خارجی تحت شرایطی و با رعایت قوانین مربوطه، می توانند اقدام به ثبت شرکت در ترکیه نمایند.

قانون ثبت شرکت در ترکیه مربوط به شرکت، مالیات ها، صاحبان شرکت، مشاور مالی و … می باشد.

در خصوص صاحبان شرکت نیز شرایطی وجود دارد. به عنوان مثال سابق بدهی مالیاتی در ترکیه و یا سابقه کیفری نداشته باشد.

لزوم گرفتن اقامت کاری برای صاحبان شرکت

طبق قانون ترکیه صاحبان شرکت لزوما نیازی به گرفتن اقامت کاری ندارند. و به عنوان مدیر شرکت می توانند به شرکت سرکشی کنند. و در شرکت حضور داشته باشند.

اما اگر بخواهند بیمه و سابقه کار در ترکیه داشته باشند، می توانند اقدام به اخذ اقامت کاری نمایند.

یکی از مزیت های اقامت کاری ترکیه این می باشد که بعد از 5 سال و با شرایط خاصی می توانند برای شهروندی ترکیه اقدام نمایند. برای خواندن مطلب در این زمینه کلیک کنید.

صاحبان شرکت و اخذ اقامت کاری

اغلب اینگونه تصور می شود که با ثبت شرکت در ترکیه می توان اقامت این کشور را گرفت.

ابتدا باید این موضوع گفته شود که چیزی به عنوان اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه وجود ندارد. انواع اقامت در ترکیه، اقامت توریستی، تحصیلی و کاری می باشد. که در مطلبی جداگانه درباره انواع اقامت توضیح داده شد است. برای خواندن مطلب کلیک کنید.

اگر صاحبان شرکت نیاز به اقامت در ترکیه دارند می توانند اقامت توریستی بگیرند.

در صورت تمایل می توانند اقامت کاری از طریق شرکت خود بگیرند. البته گرفتن این اقامت شرایط خاصی دارد. و با رعایت این شرایط می توانند اقامت کاری بگیرند. جهت اطلاع از این شرایط با کارشناسان گلوبال کادرو از طریق واتس اپ تماس بگیرید.

موسسه بین المللی گلوبال کادرو، با کادر متشکل از کارشناسان و مشاوران حقوقی باتجربه، از صفر تا صد سوالات شما در خصوص ثبت شرکت در ترکیه را پاسخگو می باشند. و در تمامی مراحل ثبت شرکت همراه شما هستند.

جهت تماس با شعبه استانبول: 00902122124401

جهت تماس با شعبه تهران:02122383743

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *