وبلاگ

آشنايى با آب و هوای مارماريس ترکیه

Rate this post

آب و هوای مارماريس از آن جهت اهمیت دارد که این شهر، از جمله شهرهاى ساحلى تركيه مى باشد. كه از لحاظ موقعيت جغرافيايى در سمت جنوب غرب اين كشور قرار گرفته است. تفريحات آبى متنوع ، موقعيت آب و هوايى و چشم اندازهاى زيبا اين شهر باعث شده است كه مارماريس بين گردشگران طرفداران بسيارى پيداكند.

اگر دنبال يک مكان دنج و متنوع هستيد، پيشنهاد مى شود از اين شهر زيبا ديدن كنيد. و با آب و هوايى آن آشنا شويد.

شرايط كلى آب و هواى مارماريس

مارماريس به طور كلى يكى از شهرهاى خوش آب و هواى دنيا به حساب مى آيد. طورى كه در هر يک از فصل ها جذابيت خاصى دارد. و تور مارماریس نیز طرفداران زیادی دارد. شما مى توانيد انواع شرايط آب و هوايى را در سفر به اين شهر تجربه كنيد.

تابستان ها اين شهر توريستى و ساحلى بسيار گرم است. و امكان تفريحات آبى براى گردشگران فراهم است. زمستان ها هوا معتدل است و سرما بسيار سختى ندارد.

تابستان در مارماریس

تابستان در مارماریس

شرايط آب و هوايى در فصل بهار

متوسط هوا در روزهاى بهار، حداقل ١٦درجه سانتى گراد و حداكثر ٢٨درجه است. و هرچه به روزهاى آغاز فصل تابستان نزديک شويد دماى هوا بيشتر خواهد شد.

در فصل بهار مارماريس آب و هوايى بسيار ملايم و دلپذيری دارد. و گردشگران بسيارى براى اينكه بتوانند از جاذبه هاى ديدنى و طبيعى اين كشور بهره مند شوند، در اين فصل سال به آن سفر مى كنند.

شرايط آب و هوايى در فصل تابستان

آب و هوای مارماریس در روزهاى اول ماه خرداد هوا كمى بهارى است. اما با نزديک شدن به اواسط ماه شاهد اوج گرما خواهيد بود. در روزهاى گرم اين شهر مملو از جمعيت است. چرا كه مناسبترين زمان براى آبتنى و تفريحات آبى و حمام آفتاب در سواحل مارماريس است .

شرايط آب و هواي مارماریس در پاييز

بعد از تمام شدن فصل تابستان، هوا كم كم خنک مى شود. شرايط آب و هوايى تغيير مى كند. و تا آذر دماى هوا در ماماريس پاييزى است.

به طورى كه حداقل دما هواى در روزها٢٠درجه سانتى گراد و حداكثر دما ٣٣درجه سانتى گراد است. به دليل ارزان بودن هتل ها و بليط ها بيشتر افراد اين فصل را براى سفر خود انتخاب مى كنند.

تفریحات آبی در مارماریس

تفریحات آبی در مارماریس

شرايط آب و هوايى در زمستان

سردترين روزهاى سال از ماه آذر آغاز مى شود. به طورى كه حداقل و حداكثر دما در اين روزها بين ١٤تا١٨درجه سانتى گراد مى باشد. كه در اين فصل ها خيابان ها خلوت و خالى از گردشگران است.

مناسبترين زمان براى سفر به مارماريس از نظر شرايط آب و هوايى

در حالت كلى گردشگران فصل تابستان را براى سفر به مارماریس انتخاب مى كنند. چرا كه پر از تفريحات آبى است. از طرفى چون در فصل تابستان به دليل توريستى بودن هزينه هاى سفر گران مى شود، افرادی نیز فصل بهار و پاييز را براى سفر به مارماريس انتخاب می کنند.

اگر براى استفاده از تفريحات آبى به اين شهر سفر مى كنيد، بهتر است فصل تابستان را انتخاب كنيد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *