وبلاگ

استفاده از كارت موزه استانبول

Rate this post

همانطور كه مى دانيد استانبول يك شهر بزرگ و توريستى است كه سالانه گردشگران زيادى به اين شهر سفر مى كنند. و كشور تركيه براى رفاه گردشگران خدماتى را فراهم كرده است.

یکی از آن ها کارت موزه استانبول است. در اينجا سوالاتى براى افراد پيش مي آید كه نحوه ى تهيه كارت موزه چگونه است و چه استفاده هايى از اين كارت مى توان كرد. شما با تهيه این کارت می توانید با هزینه كم از معروف ترین جاذبه های گردشگری در استانبول دیدن نماييد. باید بدانید که بسیاری از ساختمان ها و بناهای تاریخی استانبول امروزه به موزه تبديل شده اند. پس با استفاده از کارت موزه استانبول مى توانيد مکان های مختلفی را از نزدیک ببینید.

درباره کارت موزه استانبول

کارت موزه استانبول تا ۵ روز معتبر است. و زمان شروع آن دقیقا از همان زمانی است که برای اولین بار از آن استفاده می کنید. هر كارت موزه مخصوص يك نفر است. و براى كودكان زير ١٢سال تهيه كارت نياز نيست.

با داشتن کارت موزه استانبول نیازی نیست در صف بایستید. و بصورت رايگان مى توانيد از جاذبه هاى ديدنى زير ديدن كنيد.

موزه هنرهای ترکی و اسلامی، موزه تاریخ علم و فناوری در اسلام، خانه مولوی گالاتا، موزه روملی حصار، موزه فتحیه
، موزه ایاصوفیه، کاخ موزه توپکاپی و بخش حرم، موزه های باستان شناسی استانبول، کاخ ییلدیز، کلیسا کورا، کاخ موزه اعظم موزائیک.

کارت موزه استانبول

کارت موزه استانبول

تخفيفات كارت موزه استانبول

اين كارت ها داراى تخفيفات ويژه اى هستند. كه شما مى توانيد هنگام خريد از هنرهاى دستى و موزه از این کارت استفاده كنيد. ليست تخفيفات را در اختيارتان مى گذاريم.

۰ درصد تخفیف برای تورهای کروز بسفر از سایت شهیر هاتلاری، ۳۶ درصد تخفیف برای ورود به باغ وحش بسفر، ۳۰ درصد تخفیف برای استفاده از ترانسفر فرودگاه، ۱۵ درصد تخفیف برای استفاده از اسپا و رستوران تمام هتل ها، ۱۵ درصد تخفیف برای خرید تورهای استانبول واک، ۱۵ درصد تخفیف برای خرید از مغازه های صنایع دستی سنتی و کتابفروشی ها (GES Stores)، ۲۰ درصد تخفیف برای بلیت ورودی موزه نظامی استانبول، ۱۰ درصد تخفیف برای دوره یک روزه مدرسه آشپزی استانبول، ۲۰ درصد تخفیف برای ورود به موزه راحمی ام کوچ، تخفیف ویژه برای ورود به موزه سدبرک حانیم، ۱۰ درصد تخفیف برای ورود به موزه ساکیپ سابانجی، ۱۵ درصد تخفیف برای استفاده از هتل الیت ورلد استانبول، ۲۰ درصد تخفیف برای استفاده از سرویس های بلوشاتل (حمل و نقل افراد کم توان جسمی).

چگونگی تهیه كارت موزه استانبول

براى تهیه کارت موزه استانبول می توانید به دو صورت حضوری یا اینترنتی نیز اقدام نمایید.

١-حضورى

شما مى توانيد از جاهاى ديدنى و موزه ها اين كارت ها را تهيه كنيد. کارت موزه استانبول را از موزه هایی نظیر موزه ایاصوفیه، کاخ موزه توپکاپی، موزه های باستان شناسی استانبول، کاخ موزه موزائیک استانبول، کلیسا کورا، موزه هنرهای ترکی و اسلامی، موزه تاریخ علم و فناوری در اسلام، موزه روملی حصار نیز به صورت حضوری تهيه كنيد .

مسجد ایا صوفیه

مسجد ایا صوفیه

٢-اينترنتى

همانطور كه مى دانيد امروزه خيلى از خريدها از طريق اينترنت انجام مى شود. كه شما براى تهيه كارت مى توانيد از طريق اينترنت سفارش دهيد. و در مكان سكونت و يا هتل ، کارت را دريافت كنيد .

هزينه تهیه كارت استانبول

هزينه كارت موزه حدود ٨٥لير است. كه اين مبلغ زياد نيست. چون شما با اين كارت مى توانيد از جاهاى ديدنى و جاذبه هاى گردشگرى معروف استانبول ديدن كنيد. در اينجا مى خواهیم مقایسه ای بین هزينه هاى تک به تک ورودی موزه ها در برابر خرید کارت موزه استانبول بپردازيم .

* هزینه بلیت ورودی مجموعه ایاصوفیه ۴۰ لیر

* هزینه ورودی موزه توپکاپی: ۴۰ لیر

* هزینه ورودی بخش حرم كاخ توپكابى ٢٠لیر

* هزینه ورودی کلیسا کورا: ۳۰ لیر

* هزینه ورودی کاخ ییلدیز: ۲۰ لیر

با توجه به هزينه هاى ورودى مكان ها می توان فهميد که حتى اگر شما بخواهید از دو مكان این جاذبه های دیدن نماييد، هزینه ى زيادى را بايد پرداخت کنید. و تهیه کارت موزه استانبول برای شما به صرفه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *