وبلاگ

حمل و نقل از فرودگاه جدید استانبول برای مسافران

Rate this post

فرودگاه جديد استانبول در ٦اوريل سال ٢٠١٩ افتتاح شد. فرودگاه جديد در بيرون شهر قرار دارد و با مركز شهر ٤٠كيلومتر فاصله دارد.

موقعیت فرودگاه جدید استانبول

فرودگاه جديد استانبول در منطقه ى ساحل درياى سياه از طرف اروپايى واقع شده است. فرودگاه استانبول در زمينى به مساحت ٧٦.٥ميليون متر مربع بين دو قاره آسیا و اروپا ساخته شده است و نزديك به درياچه تركوس است.

فرودگاه جديد استانبول در تقاطع قاره آسيا،اروپا و خاورميانه قرار دارد. و به عنوان بزرگترين فرودگاه دنيا معرفى شده است. و با پايان يافتن تمام مراحل فرودگاه استانبول پروازها را به بيش از ٣٠٠مقصد با ظرفيت سالانه ٢٠٠ميليون مسافر ارائه مى دهد.

فرودگاه جدید استانبول

فرودگاه جدید استانبول

امکانات فرودگاه جدید استانبول

داخل فرودگاه ميتوانيد با استفاده از تابلو هاى نمايشى از اطلاعات پروازها با خبر شويد. و با استفاده از تابلوها راه هاى خروجى را پيدا كنيد.
اگر نياز به سيمكارت داريد با پاسپورت خود از داخل فرودگاه ميتوانيد تهيه كنيد.

اگر براى كرايه خود لير همراه نداريد، مى توانيد از صرافى هاى داخل فرودگاه پولتان را تبديل به لير كنيد به اين نكته توجه كنيد كه ريال ايران تبديل يا چنج نمى شود. يورو و دلار همراه داشته باشید.

داخل فرودگاه مى توانيد از مراكز خريد متعدد ديدن و خريد كنيد. كه به این جنس ها ماليات تعلق نمى گيرد.

همچنین اگر شما ویزا کارت یا مستر کارت دارید، ميتوانيد از بانكهاى اى اتى ام دار فرودگاه استفاده كنيد.

براى افراد سالخورده شما ميتوانيد از امكانات داخل فرودگاه براى جابجايى مانند ویلچرهای برقی، استفاده كنيد.

حمل و نقل از فرودگاه جدید استانبول به نقاط مختلف شهر

حمل و نقل از فرودگاه جديد استانبول، با بسيارى از وسايل حمل و نقل امكان پذير است. و با خطوطHAVAlST و IETT انجام مى شود. كه به راحتى قابل دسترسى است.

خدمات حمل و نقل فرودگاه جديد استانبول با نام HAVAIST، از ١٢ نقطه مختلف استانبول و ١٥٠اتوبوس مسافران را نقاط مختلف شهر به فرودگاه جديد استانبول منتقل مى كند.

اتوبوس های فرودگاه جدید استانبول

اتوبوس های فرودگاه جدید استانبول

با استفاده از اتوبوس مى توانيد راحتتر به مقصد برسيد. كرايه این اتوبوس ها به ازاى هر فرد ١٨لير مى باشد. اتوبوس ها در قسمت پايينی فرودگاه قرار دارند. نگران ساك يا چمدانتان نباشيد. به راحتى از طريق آسانسور ميتوانيد خود را به اتوبوس يا تاكسى برسانيد.

يكى ديگر از نكات مهم تهيه استانبول كارت از همان فرودگاه براى استفاده از وسايل حمل و نقل عمومى است. كه ميتوانيد از آن در اتوبوس ها و مترو ها استفاده كنيد.

تاكسى های فرودگاه

تاكسى هاى فرودگاه به رنگ هاى مختلفى است. تاكسى زرد(c)تاكسى هاى ابى (B)تاكسى هاى مشكى پرميوم(E). تاكسى هاى زرد ارزان تر هستند.

كرايه تاكسى ها نسبت به مسافت بطور مثال از فرودگاه تا شيشلى ٥٤.٥كيلومتر كه بايد ١٤٧لير پرداخت كنيد. و تاكسى هاى آبى و مشكى به نسبت گرونتر هستند.

دقت كنيد هنگام سوار شدن به تاكسى از لوكيشن استفاده كنيد. براى جلوگيرى از سو استفاده راننده از مسافر. به دلیل اینکه کرایه اضافه پرداخت نكنيد.

همانگونه كه در خيلى از كشورها وجود دارد، در تركيه هم گاهى اتفاق مى افتد که به دليل مسافت زياد فرودگاه جديد تا مركز شهر بايد هزينه بيشترى براى كرايه تاكسى پرداخت كنيد.

مى توانيد از وسايل حمل و نقل عمومى با قيمت ارزان تر استفاده كنيد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *