وبلاگ

هنر و فرهنگ تركيه را در موزه پرا استانبول ببينيد

Rate this post

موزه پرا استانبول از معروفترین مکان های دیدنی این شهر است. استانبول پايتخت هنرى و فرهنگى تركيه و پر از جاذبه هاى تاريخى و ديدنى است. كه مربوط به دوره هاى مختلف تاريخ هستند.

اطلاعاتى از نوع زندگى و عقيده و هنر و سليقه مردم را در اختيار مى گذارد. که با فرهنگ و تاريخ آشنا شويد. يكى از فعاليتهايى كه در استانبول مى توان انجام داد بازديد از موزه ها است. موزه پرا تاريخ هنر تركى معاصر را نشان مى دهد.

موزه پرا استانبول

موزه پرا، يک مكان خصوصى بوده كه در بنايى متعلق به قرن ١٩ميلادى قرار دارد. كه در گذشته اين بنا به عنوان يک هتل بوده كه بعدها به یکی از موزه هاى خصوصى تركيه تبديل شده است.

در این موزه آثار باستانى ،آثار هنرى كلاسيک ،نقاشى هاى مهم و همچنين آثارى از هنر مدرن همگى در يک جا به نمايش گذاشته شده است. شما مى توانيد هنر و فرهنگ تركيه را در اين موزه مشاهده كنيد.

موزه پرا استانبول

موزه پرا استانبول

در موزه پرا چه چيزهايى را می توان دید؟

در موزه پرا سه نمايشگاه به شرح زير وجود دارد:

نقاشى هاى شرق شناسى : در اين نمايشگاه نقاشى مهم اروپاييان قرار گرفته كه الهام گرفته از فرهنگ عثمانى است .

ابزارآلات موسیقی دوره آناتولى : در اين نمايشگاه هزاران قطعه از ابزارآلات موسيقى آناتولى مركزى قرار دارد. كه اطلاعات دقيقى از آن دوره ارائه مى دهد .

سراميك ها و كاشى ها : در اين نمايشگاه شما مى توانيد آثار هنر استادكار سراميك ساز كه معروف است را مشاهده كنيد.

آثاری که پیشنهاد می شود حتما از آن ها بازدید کنید

مشهورترين نقاشى تاريخ تركيه Trainer The Tortoise اثر عثمان حميد بى (١٩٠٦)اثر ماهرانه اى است، كه به بالاترين قيمت تاريخ هنر تركيه تا به حال فروخته شده است. در موزه پرا استانبول قرار دارد.

اين نقاشى در ساد ٢٠٠٤به مبلغ ٣.٥ميليون دلار خريدارى شده است. اين نقاشى پرتره اى از يك درويش صوفى است كه بخش شگفت انگيز كلكسيون سونا و اينان به قطعات هنرى دوره عثمانى كه در اين نقاشى در ميان آنها زيباتر جلوه مى دهد.

موزه پرا استانبول

موزه پرا استانبول

بخش هایی ديگر موزه

در اين موزه يک كافه وجود دارد كه در هنگام خستگى مى توانيد به آنجا برويد و از نوشيدنى هاى متنوع و كيک ها خوشمزه در محيطى دنج ميل كنيد.
و برخى از فستيوال هاى فيلم نیز در اين موزه برگزار مى شود. و خانه هنر هم به عنوان قسمتى از موزه فعاليت مى كند. و برخى از رويدادهاى موسيقى نيز در اين موزه برپا مى شود .

ساعت كار موزه پرا استانبول

اين موزه از سه شنبه تا شنبه از ساعت ١٠صبح تا٧عصر و روز يكشنبه از ساعت ١٢ظهر تا٦عصر پذيراى هنر دوستان مى باشد. و ورودى براى افراد ٢٠ لير مى باشد. و در روزهاى جمعه بين ساعات ٦عصر تا١٠شب رايگان مى باشد.

مسیر رفتن به موزه پرا

از ميدان تكسيم ،خيابان استقلال را به سمت پايين پياده روى مى كنيد و در انتهاى خيابان به سمت راست و به خيابان اسماعيل مسكيت مى پيچيد. بعد از چهارراه به سمت راست مى رويد و هتل پرا پلاس استانبول را رد مى كنيد تا به موزه برسيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *