وبلاگ

حمل مدارک شخصی در ترکیه

Rate this post

کشور ترکیه به دلیل توریستی بودن، کشور امنی محسوب می شود ولی در هر سفر نکات ایمنی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد تا در طول سفر با مشکلی مواجه نشوید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

یکی از این نکات ایمنی حفظ و نگهداری مدارک شخصی شما می باشد. نگهداری و مراقبت از مدارک حائز اهمیت است زیرا شما در کشور دیگری هستید و همراه داشتن این مدارک بسیار مهم است.

و لازم است که در تمام طول سفر خود یک کارت شناسایی عکس دار همراه خود داشته باشید تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

همچنین توصیه می شود قبل از ترک هتل یا محل اسکان خود یک کپی از مدارک خود شامل: پاسپورت، بلیط و … تهیه کنید و برای مواقع نیاز در هتل نگه دارید. شماره کارت اعتباری  یا چک مسافرتی خود را در جایی نوشته تا در صورت گم کردن آنها بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

جهت ورود به مراکز تفریحی به کارت شناسایی معتبر نیاز دارید. پس هنگام رفتن به این مراکز کارت شناسایی خود را فراموش نکنید.

مدارک شخصی مورد نیاز برای سفر با خودرو شخصی

اگر قصد سفر به کشور ترکیه با ماشین شخصی دارید، این نکته را باید بدانید که در طول سفر ممکن است پلیس از شما سوالاتی بپرسد.

لازم است مدارک لازم شامل: گواهینامه رانندگی، کارت شناسایی خودرو و بیمه اتوموبیل را با خود همراه داشته باشید و همکاری های لازم را با پلیس کنید.

برای رانندگی در ترکیه به گواهینامه ملی این کشور یا گواهینامه بین المللی(I D P) داشته باشید. (I D P) یک مجوز بین المللی می باشد که دارندگان آن می توانند در بیش از 160 کشور جهان رانندگی کنند.

علاوه بر این، این مجوز به مانند یک سند معتبر بین المللی می باشد و  تایید کننده هویت شخص دارنده آن می باشد.

در شهرهای بزرگی مانند استانبول باید مراقب دزدی، سرقت پول و مدارک مسافرتی باشید. هنگام گردش وجه نقد مورد نیاز خود را حمل کنید و از آوردن پول نقد زیاد یا جواهرات و اشیای با ارزش خودداری کنید.

شماره تلفن و آدرس محل اقامت، آدرس سفارت و کنسولگری های ایران و شماره های ضروری را برای خود و به ویژه خردسالان یادداشت کرده و همراه خود داشته باشید.

در استانبول در مسجد سلطان احمد پلیس گردشگری(توریسم) وجود دارد که به زبانهای مختلف صحبت می کنند.و در صورت گم شدن و سرقت پاسپورت یا هر شکایت دیگری می توانید به آنها مراجعه کنید و آنها کار شما را پیگیری می کنند.

گلوبال کادرو موسسه بین المللی متخصص در امور مهاجرتی و کار و اقامت و تحصیل در ترکیه است برای ارتباط با امور مشتریان گلوبال کادرو و درخواست بررسی شرایط اگر تلگرام روی سیستم شما نصب است می توانید همین الان اینجا کلیک کرده و درخواست بررسی شرایط نمایید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *