وبلاگ

عکاسی در استانبول – مناظر و طبیعت زیبای استانبول برای عکاسی

Rate this post

استانبول يكى از شهرهاى بزرگ و توريستى كشور تركيه به شمار مى رود. كه داراى جاذبه ها و مراكز متعددى است. جشنواره هاى زيادى در اين شهر برگزار مى شود. كه همه ساله گردشگران زيادى را به سوى خود مى كشاند. به دليل موقعيت جغرافيايى اين شهر تمام فصل ها بسيار ديدنى و زيبا است. واقعیت این است که در هر محله ای از استانبول چه تاریخی یا مدرن، چیزهای زیادی مانند مناظر و طبیعت زیبای استانبول برای عکاسی وجود دارد. و محله ها مناظر زيبايى براى عكاسى دارند .

سفر با كشتى فرابر و تماشاى استانبول و عکاسی در استانبول

يكى از بهترين تفريحات و گشت و گذار استفاده از كشتى فرابر است. اين كشتى ها از سال 1851تا به حال در حال فعاليت در تنگه بسفر هستند. و روزانه هزاران مسافر و گردشگر را جابجا مى كنند. و با سوار شدن به اين كشتى ها مى توانيد از اماكن تماشايى و ديدنى مثل مسجد سلطان احمد و برج دختر تصاوير زيبايى را ثبت كنيد. در اين كشتى نماى زيبايى از جاذبه هاى هيجان انگيز شهر استانبول را خواهيد ديد .

عکاسی و ثبت تصاوير زيبا از مسجد سليمانيه

اين مسجد داراى معمارى بى نظير و حرفه اى است. مسجد سليمانيه شاهكار معمارى معمار سنان است. كه در سومين تپه استانبول قرار گرفته است داراى نماى جذاب و خيره كننده است .

عکاسی در استانبول مسجد سلیمانیه

عکاسی در استانبول مسجد سلیمانیه

عکاسی در استانبول از درياى مرمره در بويوک آدا

اگر از شلوغى شهر خسته شده ايد، مى توانيد به جزيره بويوک آدا برويد. كه آرامش خاصى را به همراه دارد. و جايى براى عكاسى است. فضاى روستایی اين جزيزه شما را جذب خود مى كند. كه دل كندن از آن بسيار سخت است. شما در اينجا مى توانيد تصاوير زيبايى را ثبت كنيد. خانه ها و كلبه هاى چوبى و كوچه هاى تنگ و باريك هنر عكاسى را به چالش مى كشد.

عكاسى از ديوار نگاره هاى محله كاراكوى در استانبول

يكى از جذابترين و هيجان انگيزترين تفريحات و سرگرمى ها در استانبول ،عكاسى از ديوار نگاره های كاراكوى است. كه با قدم زدن در كوچه هاى تنگ و باريك و مشاهده نقاشى كه در اختيار عموم واقع شده است، بسيار لذتبخش است. كه مى توانيد از معمارى و كافه هاى زيبا و مناظر ديدنى آن ثبت تصاوير كنيد .

عكاسى از سازه هاى رنگارنگ محله بالات

اين محله در بخش اروپايى و در محله آرام و قديمى واقع است. كه پر از مغازه ها و فروشگاه هاى عتيقه فروشى ،بوتيك هاى شيك و ساختمان هاى رنگى و چوبى است. اين محله سنتى و یهودى نشين است. و از اصيل ترين مناطق استانبول به حساب مى آيد. داراى سازه هاى فرسوده ای است و مى توان در اين محله عكسهاى رويايى و زيبایی ثبت كرد.

عکاسی در استانبول محله بالات

عکاسی در استانبول محله بالات

هیجان عكاسى متفاوت از بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول ، يكى از بازارهاى قديمى شهر استانبول مى باشد. كه بازارى بزرگ و سر پوشيده است. كه بيش از 4000مغازه در خود جاى داده است. و يكى از بزرگترين بازار هاى دنيا به شمار مى رود. كه داراى فضاى و نماى زيبایی است. كه پر از سوژه براى ثبت تصاوير و عكاسى مى باشد. كه فروشندگان اين بازار با عكاسان همكارى مى كنند.

عکاسی در استانبول بازار بزرگ

عکاسی در استانبول بازار بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *