وبلاگ

رجیستر تلفن همراه در ترکیه

Rate this post

معمولا گردشگران بعد از ورود به کشور ترکیه، اقدام به خرید سیم کارت ترک می نمایند. نکته ای که لازم است به آن توجه داشته باشید در خصوص رجیستری تلفن همراه در ترکیه می باشد.

اگر گوشی خود را خارج از ترکیه خریداری کرده اید، در صورتیکه از سیم کارت ترک بر روی گوشی خود استفاده کنید، به دلیل مسائل رجیستری، بعد از 3 ماه گوشی شما از کار می افتد و دیگر نمی توانید در ترکیه از آن استفاده نمایید.

برای بررسی وضعیت رجیستری تلفن همراه خود در ترکیه به سایت مراجعه نمایید و با وارد کردن شماره IMEI گوشی خود، رجیستری گوشی خود را استعلام نمایید.

قابل ذکر است کد IMEI گوشی خود را که کدی 14 رقمی می باشد، می توانید با شماره گیری کد *#06# دریافت نمایید.

مراحل رجیستر کردن تلفن همراه

برای رجیستر کردن تلفن همراه هم با کارت اقامت و هم بدون کارت اقامت و با پاسپورت می توانید اقدام نمایید.

بدون کارت اقامت

قبل از هر اقدامی در نظر بگیرید که از آخرین ورودتان به ترکیه نباید بیش از 3 ماه گذشته باشد.

ابتدا باید به اداره مالیاتی (Vergi Dairesi) محل سکونت خود مراجعه نمایید. مبلغ 1838 لیر به همراه پاسپورت و شماره IMEI گوشی خود را به صندوق داده و پس از پر کردن فرم مربوطه، فیش پرداختی به شما داده می شود.

فیش پرداختی به همراه کپی از صفحه اول پاسپورت و مهر آخرین ورود به ترکیه و شماره خط ترک به یکی از نمایندگی های تلفن همراه خود مراجعه می کنید. مبلغ 100 تا 200 لیر پرداخت کرده و گوشی خود را رجیستر می نمایید.

با این روش تنها می توانید با یک خط و سیم کارت ترک از گوشی خود استفاده نمایید.

با داشتن کارت اقامت

در این روش به یک رمز نیاز دارید که به آن E Devlet Şifresi گفته می شود. برای اخذ این رمز با پاسپورت و کارت اقامت خود به نزدیکترین اداره پست (PTT) مراجعه نمایید و این رمز را دریافت نمایید.

سپس به سایت E Devlet رفته پس از وارد کردن شماره کیملیک و رمز دریافتی می توانید مراحل رجیستری تلفن همراه خود را گام به گام انجام دهید. و در مرحله آخر نیز هزینه رجیستری را پرداخت می نمایید.

در این روش پس از رجیستری تلفن همراه خود می توانید از سیم کارت های مختلف بر روی گوشی خود استفاده نمایید.

توجه داشته باشید با یک پاسپورت می توان تنها یک گوشی را رجیستر کرد. و تا دو سال نمی توانید از همان پاسپورت برای رجیستری گوشی دیگری استفاده نمایید.

0 دیدگاه در “رجیستر تلفن همراه در ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *