وبلاگ

اجاره ماشین در ترکیه و مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو

Rate this post

اجاره ماشين در تركيه در مقايسه با كشورهاى اروپايى بسيار ارزانتر و راحتتر است. و يكى از ضروريت ها براى گشت و گذار درون شهرى و برون شهرى مى باشد. و قبل از هر چيزى باید از قوانين اجاره خودرو در تركيه آگاه باشيد. و همچنين از قوانين راهنمايى و رانندگى آگاهى كافى داشته باشيد، تا به مشكل برنخوريد.

شركت هاى اجاره اتومبيل زیادی در ترکیه به چشم مى خورند. كه اين شركت ها به صورت روزانه يا ماهانه خودرو كرايه مى دهند. در بيشتر اين شركت ها انواع مختلف ماشين ها را مى توانيد تهيه كنيد.

مدارك مورد نياز براى اجاره ماشین در ترکیه

براى اجاره ى خودرو بايد يك سرى مدارك معتبر در مقابل خودرو ارائه دهيد. و در غير اين صورت شما نمى توانيد خودرو اجاره كنيد .

كرديت كارت يا كارت اعتبارى ،گذر نامه ،آدرس اقامت و گواهينامه بين المللى .

نحوه اجاره ماشین در ترکیه

نحوه اجاره ماشین در ترکیه

و به اين نكته بايد توجه داشته باشيد گواهينامه ايرانى در تركيه هيج اعتبارى ندارد. و بايد قبل از سفر اقدام به تهیه گواهينامه بين المللى كنيد.

در صورت نداشتن كرديت كارت يا كارت اعتبارى شما نمى توانيد از شركت هاى بزرگ خودرو اجاره كنيد. چون شركت هاى بزرگ پول نقد قبول نميكنند. اگر به کردیت کارت نیاز دارید اینجا کلیک کنید.

در صورت اجاره كردن خودرو و قرارداد با شركت، حتما بيمه نامه خودرو دريافت كنيد. و با گواهى نامه همراه داشته باشيد.

هزينه هاى اجاره ماشین در ترکیه

هزينه اجاره ماشین در تركيه به نوع و مدل ماشين و نوع مصرف سوخت آن بستگى دارد. از سه نوع سوخت بنزين و گازوئيل و همچين برق براى ماشين استفاده مى شود. و اجاره خودرو به صورت روزانه تقريبا ٣٠يورو مى باشد.

هزينه هاى سوخت خودرو در تركيه

قيمت سوخت نسبت به مارك هاى مختلف بنزين متفاوت است.

قيمت هر ليتر بنزين در استانبول ٦.٢٦لير مى باشد .

قيمت هر ليتر گازوئيل در استانبول ٥.٦٩لير مى باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *