وبلاگ

استفاده از خدمات پزشکی رایگان در ترکیه

2.9/5 - (9 امتیاز)

خدمات پزشکی و بیمه از جمله مواردی است که مراجعه کنندگان و متقاضیان اقامت ترکیه در مورد آن سوال می کنند.

در هنگام درخواست برای اقامت ترکیه ، یکی از مدارک مورد نیاز بیمه یکساله می باشد. که این بیمه درمانی بوده.

هزینه درمان و دکتر تقریبا در همه کشورها از جمله هزینه های زیادی می باشد. که هر کس در زندگی روزمره مجبور به پرداخت هزینه هایی برای حفظ سلامت خود می باشد.

مراجعه به پزشک و دکتر و بیمارستان ها یا دولتی هستند یا خصوصی. که همانطور که می دانید، هزینه بیمارستان های خصوصی بالاتر می باشد. و بیمه را شامل نمی شود.

دولت ترکیه امکانی را برای شهروندان و کسانیکه کارت اقامت ترکیه را دارند، فراهم کرده است که می توانند از خدمات پزشکی رایگان در ترکیه استفاده کنند.

چگونگی استفاده از خدمات پزشکی رایگان

در صورتی که تمایل به استفاده از این خدمات در ترکیه، همانطور که گفته شد باید کارت اقامت قانونی ترکیه که اعتبار دارد، داشته باشید.

برای درخواست خدمات پزشکی، باید برگه نفوس، و کپی کارت اقامت خود را به اداره نفوس منطقه زندگی خود ببرید.

در اداره نفوس باید به بخش سلامت (Sağlik) مراجعه کنید و درخواست پزشک خانواده (Sağlik hekimi) نمایید.

بعد از بررسی و تکمیل مدارک، لیستی به شما داده می شود. در این لیست آدرس نزدیک ترین مراکز بهداشت به شما داده می شود.

پزشک خانواده کیست؟

پزشکان خانواده موظفند خدمات پیشگیری ، راهنمایی های بهداشتی و سلامتی ، درمان و بهداشتی ، تشخیص اولیه درمان و توانبخشی جامع و مداومی را برای هر فرد صرف نظر از سن ، جنسیت و بیماری ارائه دهند.

هدف از ایجاد برنامه پزشک خانواده ، پیگیری و ارزیابی منظم سلامت افراد می باشد. و خدمات پیشگیری و درمان را از طریق پزشکی قابل اعتماد و محرم و زیر نظر او انجام گیرد.

در هر مرکز چندین پزشک وجود دارد، که فرد در صورت تمایل و بنا به دلایلی اگر بخواهد می تواند پزشک خود را تغییر دهد. این تغییر می تواند هر سه ماه یکبار انجام گیرد. و اکثرا به دلیل تغییر آدرس این کار انجام می گیرد.

در حال حاضر تعداد930 مرکز بهداشت و 3645 پزشک خانواده در استانبول وجود دارند.

پزشکان و خدمات ارائه شده در این مراکز

در این مراکز پزشک عمومی، اطفال ، زنان و پرستار وجود دارد. البته در مراکز مختلف ، متفاوت می باشد. و ممکن است مرکزی پیشرفته تر بوده و چشم پزشک، دندانپزشک و … نیز داشته باشد.

کارکنان ، پرستاران ، پزشکان و ماماهایی که در این مراکز فعالیت می کنند، از طرف وزراتخانه برای خدمت در این مراکز انتخاب شده اند.

برخی خدمات ارائه شده در این مراکز شامل معاینه ، تزریقات ، پانسمان ، واکسیناسیون و خدمات اورژانسی می باشند.

همچنین برخی تست ها و آزمایشات سالانه نیز در این مراکز به صورت رایگان انجام می شود. مانند: سرطان دهانه رحم زنان، ویروس ایدز و …

ساعت کاری این مراکز مانند سایر مراکز دولتی می باشد. دوشنبه تا جمعه و از 8:30 صبح تا 5 عصر می باشد. و در تعطیلات رسمی نیز تعطیل می باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *