وبلاگ

آشنایی با سرآشپز زن مشهور در استانبول

Rate this post

استانبول يكى از شهرهاى توريستى و گردشگرى در كشور تركيه مى باشد. و پر از جاذبه هاى ديدنى و تفريحى است كه از گذشته و از دوران امپراتورى عثمانى آثار زيادى بر جاى مانده است. و پرا از مراكز خريد است. طورى كه هر طرف از خيابان را نگاه كنيد مراكز خريد به چشم مى خورد. در مراكز خريد بهترين و مشهورترين برندهاى مطرح دنيا وجود دارد. و نيز اين شهر پر از خوراكى ها و غذاهاى خوشمزه است. كه يكى از بهترين نقاط براى شكم گردى به شمار مى رود.

آيلين يازوشوغلو سرآشپز زن مشهور در استانبول

يكى از مشهورترين سرآشپزان زن استانبول كه در رستوران نيكل سرآشپز است، آيلين می باشد. که در دانشگاه در رشته تاريخ سياسى تحصيل كرده است. و بعدها توسط همسرش به سمت آشپزى رفته است. و امروزه يكى از مشهورترين سرآسپزها شناخته مى شود. و بعد از تشويق وى توسط همسرش در موسسه آشپزى فرانسه مشغول به تحصيل شد.

سرآشپز زن مشهور در استانبول

سرآشپز زن مشهور در استانبول

وی بعد از اتمام و فارغ التحصيل شدن، در پاريس يک رستوران افتتاح كرد. اما در سال ٢٠١٣تصميم گرفت به استانبول برگردد. و در اين شهر رستوران نيكل را تاسيس كرد. كه در منوى اين رستوران غذاهاى فرانسوى و تركى وجود دارد. و داراى دسرهاى بسيار خوشمزه و زبانزد است .

اک آكسوى

يكى از سرآشپز هاى ماهر قديمى استانبول به شمار مى رود. اين خانم در سال ١٩٨٤يك رستوران تاسيس كرد. و از آن زمان فعاليت خود را آغاز كرد. طرفداران اين رستوران بيشتر آقايان هستند که تا دير وقت بيرون از خانه هستند. در اين رستوران بهترين غذاهاى تركى طبخ مى شود. و در محله بى اوغلو استانبول قرار دارد .

پلين كاكار

اين سرآشپز دو رستوران را اداره مى كند. يك رستوران Luccaو رستوران ديگر cantinery . كه اين رستوران ها طرفداران زيادى دارند. و يكى از بهترين رستوران ها به حساب مى آيند. او در رشته مديريت بازاريابى در مقطع ارشد تحصيل كرده است. و هنگامى كه براى جشنواره غذاى دانشگاهى غذا درست كرد، و مورد استقبال و تشويق قرار گرفت. و از همان موقع جرقه آشپزى به سرش خورد. اين فكر آنقدر در او تاثير گذاشت كه امروزه به يكى از بهترين سرآشپز زن مشهور در استانبول تبديل شده است.

سرآشپز زن مشهور در استانبول

سرآشپز زن مشهور در استانبول

سمسا دنيسل

اين خانم ١٤سال است که در رستوران kantinفعاليت مى كند. و يكى از سرآشپز زن مشهور در استانبول است. اين سرآشپز بامواد اوليه تازه غذا درست مى كند. و در كنار غذاهاى تركى نان نيز درست مى كند. و نان هايش بسيار زبانزد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *