وبلاگ

لذت زیبایی های پاییز در تركيه

Rate this post

بيشتر افرادى كه قصد سفر به تركيه را دارند، فصل تابستان را براى سفر خود انتخاب مى كنند. ولى اين كشور در پاييز زيباى هاى بسيارى دارد. و فصل پاييز از بهترین فصل ها برای سفر به ترکیه است. همین طور رنگ های زرد و نارنجی و پاییزی رنگ و زيبايى خاصى به تمام شهر بخشیده شده است.

آغوا

اين منطقه در بين دو رود يشيلچى و گوكسو قرار دارد. و بسيار سرسبز و زيبا و پر از منظره هاى ديدنى مانند يك بهشت است. و منطقه آغوا در نزديكى استانبول واقع است. ولى طبيعت بكر خود را حفظ كرده. كه در اين منطقه مى توانيد از كوهنوردی و دوچرخه سوارى بهره مند شويد. و همچنين از غذاهاى خوشمزه اين منطقه لذت ببريد.

پولونزكوى

اين منطقه به اكسيژن هوا معروف است. پولونزكوى در جوار روستاى جمهوريت است و با استانبول ١٠كيلومتر فاصله دارد. جنگلهاى سرسبز و زيبا و هتل و رستوران هاى بى نظير، اين منطقه را به يكى از محبوبترين مناطق تبديل كرده است. همچنين در پاييز زيبايى خاصى دارد. و امكانات تفريحاتى مثل پيك نيك ،كوهنوردى ،سواركارى و كمپ را دارا است.

پاییز در ترکیه

پاییز در ترکیه

آبانت

اين منطقه زيبا در بين استانبول و آنكارا قرار دارد. كه طبيعتى بكر و زيبا را به همراه دارد. اين منطقه جنگل هاى انبوه و درياچه هاى آبى رنگ و زلال و رستوران هاى بسيار زيبا دارد كه زبانزد همگان است .

يوواجيک

يواجييک از توابع منطقه كوجا الى است. و در ١٠٠كيلومترى استانبول واقع است. مكانى زيبا براى طبيعت دوستان بشمار مى آيد. اين مكان داراى آبشارهاى خروشان و رودخانه هاى زيبا و جنگل هاى انبوه با صداى دلنشين پرندگان است. رنگ نارنجى برگ درختان در پاييز زيبايى خاصى به اين مكان داده است.

پاییز در ترکیه یواجیک

پاییز در ترکیه یواجیک

آسوس

روستای ساحلی و تاریخی بهرام با قدمتی حدود ۳۰۰۰ سال که از طریق شهر آسوس می توانید به آنجا برويد. در پاييز مناظر زيبا و دل انگيزی دارد. مكان هاى تاريخى زيادى در اين جا وجود دارد. از غذای محلی اژه ای و حال و هوای رستوران های آن لذت ببرید. و بعد در میان خرابه های تاریخی آن گشتى بزنيد .

آلاچاتى

اين منطقه در فصل تابستان بسيار شلوغ است. كه با رسيدن فصل پاييز اين منطقه بسيار آرام و دنج مى شود. اين شهر از معمارى خاص و هنرمندانه ای برخوردار است. هواى اين شهر در فصل پاييز بسيار زيبا و متفاوت است.

كوه هاى كاز

کوچکویو که به عنوان ورودی اژه شناخته شده است، دارای روستاهای کوچک دریاهای شفاف و کوه های زمردی است. که اطراف را پوشانده است. محلی زیر کوه کاز و پوشیده شده با درختان زیتون سرسبز و دارای اکسیژن هوا مکانی عالی برای گردشگران است. كه در فصل پاييز رنگ هاى زيبا و رودخانه ها و آبشارهای اين منطقه را ديدنى تر كرده است .

پاییز در ترکیه کاز

پاییز در ترکیه کاز

جزيره گوكچه آدا

اين جزيزه يكى از جزاير معروف و بزرگ كشور تركيه است. كه تابستان هاى دل انگيزى دارد. و يكى از جاذبه هاى گردشگرى مى باشد. هتل هاى متعددى در اين جزيره وجود دارد. در فصل پاييز مى توانيد چند روزى در آنجا سپرى كنيد. از جاذبه هاى طبيعى آدا، آبشار ماماروس ،صخره هاى پينير ،بندر گيزلى را مى توان نام برد.

كاپادوكيا

كاپادوكيا به بالن هاى رنگى در حال حركتش معروف است. كه بر روى تپه هاى زيبا در حركتند. و يكى از معروفترين جاذبه هاى گردشگرى تركيه به حساب مى آيد. در فصل تابستان بسيار پر تردد است. سوار شدن به بالن هاى رنگى در طبيعت يك تجربه عالى است. كه مى توانيد از آن بهره مند شويد. همچنين اين مكان براى كوهنوردى و پياده روى مناسب ميباشد. و نيز از تماشاى منظره زيبا از خانه هاى سنگى و طبيعت بكر پاييزى لذت خواهيد برد.

پاییز در ترکیه کاپادویاکا

پاییز در ترکیه کاپادویاکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *