وبلاگ

سوغاتى تركيه چیست؟

Rate this post

هنگام سفر به ترکیه تهیه سوغاتی ترکیه برای کسانی که دوستشان داریم، بسيار لذتبخش است. و تهيه سوغاتى ارزان يا گران كاملا بستگى به خودتان دارد.

سوغاتی ها همیشه بهترين يادگارى شما از سفر بوده. و چه بهتر که هنگام خرید، سوغاتی اصیل و مخصوص آن کشور را به یادگار ببریم. در شهر تركيه انواع و اقسام سوغاتى وجود دارد. و در شهرهاى مختلف اين كشور مثل كاپادوليه كوزه گرى و وسايل سفالى خيلى رايج است. و در شهر افسوس مجسمه هاى مريم مقدس بسيار معروف است.

خرید قالى و فرش در تركیه

یکی از زیبا ترین سوغاتی های ترکیه فرش دستباف اين كشور است. فرش های ترکیه به دلیل طرح های سنتی زیبا و کیفیت خوب، یکی از سوغاتی های محبوب ترکیه به حساب مى آيند. در هنگام خريد به اصل و تقلبى بودن فرش توجه داشته باشد. كه گول چرب زبانى فروشنده را نخوريد. و با قيمت مناسب خريدارى كنيد.

خوراكى برای سوغاتی تركيه

اگر طرفدار شيرينى هستيد و ميخواهيد از شيرينى سنتى اين كشور را بخوريد، حتما از راحت الحلقوم تركيه یا همان لوکوم تست كنيد. در همه جاى شهر اين شيرينى ها به چشم مى خورد. ولى منطقه امينونو را ما به شما پيشنهاد مى كنيم. كه اين مغازه ها از زمان عثمانى خوراكى هاى باكيفيتى را توليد مى كنند. و بهترين جا براى خريد سوغاتى است .

لوکوم سوغاتی ترکیه

لوکوم سوغاتی ترکیه

چاى تركى ، سوغاتی ترکیه

چاى يكى از نوشيدنى هایی است كه در كشور تركيه زياد مصرف مى شود. طعم چايى اين كشور بسيار لذيذ و دلچسب است. و در كافه ها در فنجان هاى لاله اى شكل و کمر باریک سرو مى شود. چايى يكى از بهترين سوغاتى هاى ترکیه مى باشد .

قهوه ترک ، سوغاتی ترکیه

قهوه یکی ازسوغاتی های خوب ترکیه است. شاید بتوانید در سراسر دنیا قهوه ی ترکیه را پیدا کنید و بخرید. اما در هیچ کجا جز ترکیه نمی توان طعم واقعی قهوه ترک را تجربه کرد. احتمالا شما هم تعريف طعم و مزه قهوه ترک را شنيده ايد. حتما از جاهاى مطمئن قهوه را تهيه كنيد. طرز تهيه قهوه ترک بسيار راحت است .

طرز تهیه قهوه ترک

طرز تهیه قهوه ترک

باقلوا استانبولى

حتما در شهر استانبول باقلوا سرو كنيد. و از خريد آن غافل نشويد. باقلوا يكى از بهترين شيرینى هاى شهر استانبول است، که در همه شهرهاى تركيه مى توانيد اين شيرينى را خريدارى كنيد.

ادويه هاى تركى

استانبول با ادويه هاى مخصوص بسيار معروف است. حتما از آن ها خريدارى كنيد. کیفیت ادویه جات در ترکیه ، علاقمندان به غذا و عطر و طعم را جذب خود کرده است. ادويه ها از آن دسته از سوغاتى هايى هستند كه به راحتى حمل مى شوند. براى خريد ادويه حتما به بازار ادويه استانبول سرى بزنيد.

ادویه ترکی سوغاتی ترکیه

ادویه ترکی سوغاتی ترکیه

چشم زخم ترکی

در سفر به ترکیه هنگام گشت و گذار و خرید حتما نماد چشم زخم های آبی رنگ نظر شما را به خود جلب خواهد کرد. تقریبا در هر مغازه، خانه و ماشينی که وارد شوید، می بینید که نماد چشم زخم های آبی رنگ در یک گوشه نظرها را به خود جلب مى كند. و يك نوع سوغاتی تركيه است .

چشم زخم سوغاتی ترکیه

چشم زخم سوغاتی ترکیه

لامپ هاى موزاييكى

اين لامپ ها دستساز هستند. و بسيار گران و در رنگ هاى زمردى و ياقوتى ساخته شده اند. و براى تزیین و زيبايى بخشيدن به خانه و محيط مورد استفاده قرار میگیرد. و هنگام خريد حتما به بسته بندى آن دقت كنيد، كه سالم بماند .

لامپ های موزاییکی سوغاتی ترکیه

لامپ های موزاییکی سوغاتی ترکیه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *