وبلاگ

معروف ترين سوغات تركيه

5/5 - (1 امتیاز)

تركيه يكى از كشورهايى است كه ميان گردشگران اروپايى و آسيايى بسيار محبوب است. يكى از كشورهايى كه در صنعت گردشگرى بسيار موفق است اين كشور داراى سواحل زيبايى كنار درياى مديترانه مى باشد. به همين دليل بيشتر افراد علاقه دارند به اين كشور سفر كنند. رسم خريد سوغاتى از مهم ترين كارهاى ايرانى ها در زمان سفر است.

كه در سفر به ترکیه چه چيزهايى به عنوان سوغات بياوريم. تا سفرمان خاطره ساز شود و هم براى دوستان و آشنايان جذاب مى شود.

طلا سوغات ترکیه

طلا در فهرست سوغات پرطرفدار ترکیه حساب مى شود. بسيارى از گردشگران تصور مى كنند كه طلا در تركيه ارزان است و به همين دليل تصميم به خريدارى طلا مى كنند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید باید بگویيم که نه ‌تنها طلا در ترکیه ارزان نیست، بلکه از بسیاری از کشورها گران‌تر است. و انواع طرح هاى مختلف طلا در اين كشور وجود دارد. طلا یکی از سوغاتی های اصیل کشور ترکیه به شمار می آید.

ادويه

تركيه يكى از غنى ترين كشورهاى محدوده ى خاورميانه از لحاظ محصولات كشاورزى است. به همين علت ادويجات مرغوب و با كيفيتى در اين كشور كاشت و برداشت مى شود. و شما مى توانيد بهترين ادويه ها را از اين كشور تهيه كنيد. استفاده از ادويه در غذاهاى تركى بسيار نقش مهمى دارد و طعم خاصى به غذاهاى مى دهد. از بازار ادويه اين شهر مى توانيد ادويجات تهيه كنيد.

ادویه سوغات تركيه

ادویه سوغات تركيه

چرم ترکیه

تركيه داراى كارخانه هاى چرم سازى زيادى است. و انواع چرم هاى بز و آهو با كيفيت هاى خوب توليد مى كند. و قيمت اين چرم ها ارزان نيستند. ولى بسيار با كيفيت و بادوام هستند. و در اين كشور چرم با دلار خريد و فروش مى شود .

ظروف مسی سوغات ترکیه

تركيه انواع اقسام ظروف مسى ،شيشه اى و سفالى توليد مى كند. و انواع ظروف شيشه اى در طرح هاى مختلف توليد مى كند. و در صنعت شيشه بسيار موفق است. انواع سراميك هاى آبى رنگ كه سمبل سوغات تركيه است. انواع ظرف هاى مسى و انواع چينى كه بسيار زيبا براى سوغات در تركيه وجود دارد.

سنگ چشم نظر سوغات ترکیه

اگر دقت كرده باشيد، در كشور تركيه حتما در بيشتر جاها سنگ هاى چشم زخم و چشم نظر ديده اید. اين سنگ ها نشان دهنده عقايد و فرهنگ مردم كشور تركيه است. در اندازه هاى مختلف درست مى شود و يكى از بهترين سوغات تركيه است.

معروف ترين سوغات تركيه

معروف ترين سوغات تركيه

خوراکی سوغات ترکیه

يكى از سوغاتى هاى ديگر اين كشور خوراكى ها هستند. باقلوا يكى از بهترين خوراكى ها براى سوغاتى است، كه طعم بى نظيرى دارد . قهوه ترك شهرت جهانى دارد. و يكى از سوغاتى هاى اين كشور محسوب مى شود. ‏

پيپ با سرسنگى

اسكیشهیر يكى از قديمى ترين استان هاى تركيه مى باشد. كه در اين مكان معادن سنگ هاى مرغوب زيادى وجود دارد. و اين معادن توسط آلمانى ها كشف شد. از سنگ هاى اين معدن در ساخت پيپ و لوازم تزئينى استفاده می شود. در بين مردم استفاده پيپ رواج پيدا كرد. و يكى از سوغات كشور تركيه بحساب مى آيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *