وبلاگ

نقاشی های خیابانی در استانبول

Rate this post

استانبول يكى از شهرهاى بزرگ كشور تركيه به شمار مى رود. كه به دليل مراكز تفريحى و اقتصادى توانسته به عنوان يكى از بزرگترين مقاصد براى گردشگران باشد. در اين شهر بناها و مساجد بسيار باشكوه ،و هتل هاى مجلل و لوكسى وجود دارد. كه به دليل جاذبه هاى متعدد تاريخى و ديدنى هر ساله ميزبان گردشگران بسيارى است.

استانبول در كنار تنگه بسفر و درياى سياه قرار دارد. كه قاره آسيا و اروپا را از هم جدا كرده است. و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است كه در دوقاره جاى گرفته است. داراى خيابان هاى متعدد ،اماكن ديدنى ،رستوران ها و كافه هاى مختلفى در اين شهر می باشد. و همچنین هنرهاى خيابانى چون ديوار نگارى ها و نقاشى هاى بسيار جذابى در این شهر به چشم مى خورد، كه بسيار لذت بخش است .

نقاشی های خیابانی در استانبول

نقاشی های خیابانی در استانبول

نقاشی های خیابانی در کدام مناطق استانبول بیشتر دیده می شود

ديدن هنرهاى خيابانى در سرتاسر استانبول امكان پذير مى باشد. 4منطقه اى كه بيشترين ميزان نقاشى هاى خيابانى را مى توان مشاهده كرد مناطق خیابان استقلال ،منطقه تونل ،كاراكوى و قاضى كوى است. كه در هنگام پياده روى و قدم زدن در اين منطقه ها مى توانيد هنرنمايى و نقاشى هاى مختلف را مشاهده كنيد.

اين مناطق جز بهترين مناطق شهر استانبول مى باشد. كه شما علاوه بر ديدن هنرهاى خيابانى، مى توانيد از بازارها و رستوران ها و ساير مناطق نیز لذت ببريد. نقاشى ها در ساختماهاى قاضى كوى بسيار بلند است. و در خيابان استقلال فشرده است .

فستيوال هاى هنرهاى خيابانى استانبول از سال 2007ميلادى آغاز شده است. و هر سال هنرمندان زيادى در اين فستيوال ها شركت مى كنند. اين فستيوال ها توسط شهردارى منطقه قاضى كوى اداره مى شود. و شركت كنندگان در اين فستيوال ها يكى از بناها را انتخاب مى كنند و هنر خود را نشان مى دهند .

چهره های کارتونی در نقاشی های خیابانی در استانبول

بيشتر هنرمندان عاشق شخصيت هاى كارتونى هستند. به همين دليل شما بيشتر شخصيت هاى كارتونى مثل تام و جرى ،سگ و گربه ،ملوان زبل،ميكى موس و ..كه نوعى نوستالژيک هستند، را مشاهده می کنید.

نقاشی های خیابانی در استانبول

نقاشی های خیابانی در استانبول

نقاشی های خیابانی از نیویورک تا استانبول

در استانبول هنرهاى خيابانى بسيار پيشرفت داشتند. ولى با هنرهاى خيابانى برلين و نيويورک متفاوت مى باشد. و پيشرفت اين هنر بيشتر از نيويورک است. چون براى تماشاى هنرهاى خيابانى نيويورک باید به منطقه هاى ويژه چون بوش ويک و بروكلين رفت. ولى در استانبول هنگام قدم زدن قابل رويت مى باشد .

نقاشان معروف استانبول

بيشتر هنرمندان نقاشى هاى ديوارى استانبول يا اهل ترکیه هستند و يا از اتباع خارجى می باشند. و نام هاى مستعارى چون No More Lie، Canavar، Lakormis، Ares، Wicx، Esk Reyn، Cins و Nuka را برای خود انتخاب کرده‌اند. و براى نمونه No More Li بيشتر حيوانات و سياستمداران را نقاشى مى كند. و Canavar تصاويرى ترسناك و عجيب را نقاشى مى كند. سرعتى كه در هنرهاى خيابانى استانبول ديده مى شود، تا چند سال ديگر ديواره هاى اين شهر پر از نقاشى هاى زيبا و چشم نواز مى شود. اگر علاقمند به اين هنرها هستيد، و با ديدن آن ها لذت مى بريد حتما از هنرهاى خيابانى استانبول ديدن كنيد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *