وبلاگ

ميدان تكسيم استانبول – میدان توریستی استانبول

Rate this post

ميدان تكسيم در منطقه اروپايى شهر استانبول قرار دارد. ميدان تكسيم يكى از معروفترين میدان هاى شناخته شده در استانبول است. و یکی از مراکز خرید، جاذبه‌های گردشگری و تفریحی این شهر به‌شمارمى آيد. و مجسمه ای که در ميدان تكسيم قرار دارد، توسط مجسمه ساز مشهور ایتالیایی پيئترو كانونيكا ساخته شده است. و در ميدان تكسيم و در ابتداى خيابان استقلال قرار دارد .

ميدان تكسيم يكى از نقاط مهم حمل نقل اين شهر است. كه دسترسى به تمام نقاط شهر راحت می باشد. تعدادی از مراکز دیدنی را نیز در اطراف خود جای داده ‌است و بسيارى از جشن هاى ملى كشور در اين مكان برگزار مى شود.

میدان تکسیم

میدان تکسیم

آشنايى با ميدان تكسيم

يكى از مهم ترين ميادين استانبول ميدان تكسيم است. كه در منطقه اروپايى و در محله بى اوغلو واقع است. كه بزرگترین دلیل معروفيت اين خيابان بخاطر رستوران ها ،مراكز خريد و هتل ها است. كه دور تا دور آن را فرا گرفته اند.

همه شهرها به یک مرکز اصلی نیاز دارند. جایی که مرکز تردد جمعیت بوده و همه با آن آشنا باشند. در استانبول میدان تقسیم چنین مرکزی برای شهر است. میدان تكسيم جنبه سمبلیک در استانبول دارد. این میدان نمادی از جمهوری مدرن و سکولار ترکیه است. که به ‌واسطه آتاتورک شکل گرفت.

يك طرف مجسمه آتاتورک و در سوى ديگر همرزمان قرار دارند. كه نشانگر ارتش تركيه است. این مکان جایی است که اشخاص بزرگ برای نشان دادن احترام خود با تاج گل به سراغ آن می‌آیند. و گردهمایی عمومی شهر نیز در این محل انجام می‌شوند.

میدان تکسیم

میدان تکسیم

خيابان استقلال

خيابان هميشه پرتردد استقلال مشهورترين مسير منتهى به ميدان تكسيم است. كه افراد زيادى آخر هفته ها براى خريد،شكم گردى و خوشگذرانى به اين خيابان مى روند. اين مكان قطب حمل و نقل عمومى استانبول است. كه به سراسر نقاط شهر دسترسى دارد. عبور ماشين ممنوع است. تنها با ترامواى نوستالژى مى توانيد از اين محدوده عبور كنيد. خيابان استقلال قلب تپنده شهر استانبول است.

دلیل نامگذاری میدان تکسیم

در دوره عثمانی و عصر سلطان محمود اول، میدان تکسیم را به عنوان نقطه ای قرار دادند که خطوط اصلی آب از شمال استانبول جمع آوری شده و به سایر بخش های شهر وصل شده است. به همین دلیل میدان نام خود را از مخزن سنگ بزرگ واقع در طرف غرب گرفته است.

میدان تقسیم استانبول

میدان تقسیم استانبول

تكسيم به معنى توزيع است. در اين منطقه يک گورستان متعلق به ارمنى ها وجود دارد. كه ميدان تكسيم در قسمتى از اين گورستان قرار دارد .

گشتی در ميدان تكسيم

میدان تكسيم محلی برای دورهمی و گردهمايى اهالی شهر و گردشگران است. که پر از رستوران، فروشگاه و هتل است. در میدان تقسیم می‌توانید استانبول مدرن را تجربه کنید. و خاطره خوبى را ثبت كنيد. همانند بيشتر نقاط شهر استانبول چرخ هاى بلال فروشى و سيميت فروشى و بلوط فروشى قابل مشاهده است. و امكان يك تفريح و لذت را برايتان فراهم مى كند .

و همچنين در كنار اين خيابان گل فروشى هایی وجود دارد. كه مى توانيد از آنجا ديدن و خريد كنيد. و مى توانيد اجراهاى زنده در اين خيابان را تماشا كرده و لذت ببريد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *