وبلاگ

تيم هاى پر طرفدار فوتبال تركيه

3.9/5 - (30 امتیاز)

فوتبال در تركيه به قرن نوزدهم ميلادى بر مى گردد. كه در آن زمان توسط انگليسى ها ساكن بورنووا به تركيه آورده شد. اولين مسابقات ليگ در استانبول كه در سال١٩٠٤برگزار شد. مسابقات سراسرى فوتبال تركيه سال١٩٥٨آغاز شد. و اولين ليگ ملى تركيه شد .

تركها علاقمند به فوتبال هستند. و با جان و دل از تيم هاى محبوبشان حمايت مى كنند. و در سال ٢٠٠٠پيشرفت چمشگيرى در جام بوفا داشتند.

در حال حاضر ٥ تيم توانسته قهرمان و پر هوادارترين تيم فوتبال تركيه باشند. گالاتاساراى ، بشيكتاش ، فنر باغچه ، ترابزون اسپور و بورسا اسپور .

گالاتاسارای

گالاتاساراى اولين تيم فوتبال تركيه ١١٠ساله شد. گالاتاساراى معروفترين و قديميترين تيم فوتبال تركيه است. كه لقبش شيرزرد است. در سال ١٩٠٥ در دوره عثمانى تاسيس شده است. و تا به حال ٢٢ بار قهرمان ليگ برار را از آن خود كرده است. و يكى از پر افتخارترين باشگاه هاى كشور تركيه است. گالاتاساراى در فصل ١٩٩٩_٢٠٠٠توانست قهرمان جام يوفا شود.

تیم گالاتاسارای - فوتبال ترکیه

تیم گالاتاسارای – فوتبال ترکیه

بشیکتاش و فنرباغچه

بشيكتاش در سال ١٩٠٣تاسيس شد. لقبش عقاب سياه است. ١٤بار قهرمان سوپر ليگ تركيه شده است. و ١٥بار موفق به كسب قهرمانى در سوپر ليگ تركيه شده است.

فنر باغچه يكى از پر طرفدارترين تيم فوتبال تركيه است. كه لقب قنارى زرد را دارد. و در حال حاضر در سوپر ليگ و جام حذفى تركيه رقابت مى كند. در دوره ى عثمانى سال١٩٠٧تاسيس شده است. اين تيم ١٩بار قهرمان سوپر ليگ تركيه شده است. و در سال ٢٠٠٧-٢٠٠٨در ليگ قهرمان اروپا تا مرحله يك چهارم پايانى پيش رفت و در آن مرحله به چلسى باخت و با جام وداع كرد.

فنرباغچه و بشیکتاس- فوتبال ترکیه

فنرباغچه و بشیکتاس- فوتبال ترکیه

ترابزون اسپور و بورسا اسپور

تيم فوتبال ترابزون اسپور در سال١٩٦٧در شهر ترابزون تاسيس شد. و لقبش طوفان درياى سياه است. كه در حال حاضر در سوپر ليگ فوتبال تركيه بازى مى كند. ترابزون ٦ قهرمانى و ٨ نايب قهرمانى در ليگ از باشگاه هاى پر افتخار سوپر ليگ به حساب مى آيد. و يكى از پر طرفدارترين تيم های تركيه است.

بورسا اسپور باشگاه تيم فوتبال بورسا اسپور در شهر بورسا تاسيس شده است. و در سوپر ليگ فوتبال تركيه بازى مى كند. اين باشگاه در سال ١٩٦٣تاسیس شده است. كه يك بار مقام قهرمانى در سوپر ليگ تركيه را گرفته. و یك بار مقام قهرمانى در جام حذفى تركيه دست يافته است.

بورسا اسپور- فوتبال ترکیه

بورسا اسپور- فوتبال ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *