وبلاگ

معرفى شهر ترابزون ترکیه

Rate this post

شهر ترابزون ترکیه یکی از شهرهای زیبای كشور تركيه مى باشد. كه سالانه گردشگران زيادى به اين شهر سفر مى كنند. و از جاذبه هاى ديدنى اين شهر ديدن مى كنند. اين شهر نسبت به شهرهاى ديگر تركيه ارزان تر مى باشد. و ايرانى هاى زيادى با هزينه كم ترى به اين شهر سفر مى كنند.

آشنايى با شهر ترابزون ترکیه

ترابزون شهری قديمى و جذاب در کنار سواحل دریای سیاه ترکیه است. قدمت اين شهر به ٥هزار سال پيش برمى گردد. جاده ابریشم از این شهر عبور مى كند. و موجب شده است كه ترابزون همواره موقعیت تجاری خوبی داشته باشد. به طوری که تاجران ایرانی، قفقازی و اروپایی‌ها به‌خصوص تجار ایتالیایی در ترابزون مشاهده مى شوند. وارد شدن فرهنگ هاى مختلف با زبان های گوناگون به شهر ترابزون موحب شده است تا فرهنگ و زبان مردم این شهر تحت تاثیر کشورهاى ديگر قرار گيرد .

نکات در سفر به ترکیه

نیاز است اطلاعاتى در مورد اين شهر بدست آوريد. در سفر به كشور ترکیه، نياز به ويزا نداريد. زبان رسمى اين كشور تركى استانبولی است. و پول رايج كشور تركيه لير مى باشد. و اختلاف ساعت ١ساعت و نيم مى باشد. بيشتر مردم اين كشور مسلمان هستند. علاوه بر سوغات معروف تركيه كه قهوه ،شيرينیجات ،صنايع دستى و پوشاك است، سوغاتى هايى نظير چاى ،دستبند هاى طلا ،صنايع دستى و مسى و چرم در شهر ترابزون نیز وجود دارد. و همچنين در اين شهر سوغاتى ساز و كمانح وجود دارد.

سوغات شهر ترابزون ترکیه

امنيت در شهر ترابزون ترکیه

اين شهر امنيت بالايى دارد. و شما مى توانيد در روز يا شب براحتى پياده روى كنيد. در اين شهر جرم و جنايت بسيار كمتر است. و آمار دزدى ،كيف قاپى ،ماشين دزدى،گروگان گيرى و ..در اين شهر پايين است .

بهترين فصل سفر به ترابزرون

اين شهر در منطقه اى گرمسير و مرطوب قرار دارد. و آب هاى بسيار مطبوعی دارد. بهار و تابستان بهترين زمان سفر كردن به اين شهر است. و در پاييز بارندگى بسيار زياد است. و زمستان اين شهر پر از برف مى باشد .

شهر ترابزون ترکیه

ديدنى هاى ترابزون

عمارت آتاترک ترابزون

اين عمارت يكى از بهترين سازه هاى شهر ترابزون بشمار مى رود. اين عمارت در سال ساخته شده است. كه آتاترك نيز در اين عمارت اقامت داشته است. و امروزه وسايل شخصى آتاترك در اين عمارت به نمايش گذاشته شده است .

درياچه اوزون گل ترابزون

يكى از جاذبه هاى طبيعى شهر ترابزون دریاچه اوزون گل است. كه در قسمت جنوبى شهر و در ناحيه چايكارا واقع است. اين درياچه محيطى دنج و آرام براى ميهمانان دارد. كه مى توانيد لحظات خوشى را در آن سپرى كنيد .

بزتپه ترابزون

اين تپه در ٣كيلومترى جنوب شرق شهر ترابزون واقع است. و يكى از مهمترين جاذبه هاى طبيعى اين شهر مى باشد. و در اطراف اين تپه مساجد و كليساهایی قرار دارد. و داراى ٤چشمه مقدس در اين منطقه است. كه از بالاى بز تپه نماى كل شهر را مى توانيد تماشا کنید و لذت ببريد .

شهر ترابزون ترکیه

موزه ترابزون

اين موزه باستان شناسى در قرن بيستم به دست يك معمار ايتاليايى ساخته شد. كه اکثر لوازم اين موزه از ايتاليا آورده شده است. اين عمارت محل سكونت يك بانكدار بنام كوستاكى تئو فيلاكتوس است. كه از منطقه يونان بود. از سال ٢٠٠١اين موزه در اختيار عموم قرار گرفت. در اين موزه بيش از ٣٦٥٠اشيا از زمان مختلف عصر برنزى ،عصر هلنيستى ،روم باستان ،دوران بيزانسى وجود دارد.

0 دیدگاه در “معرفى شهر ترابزون ترکیه

  1. علی اصغر نقابی گفت:

    با سلام به عزیران گلو بال کادرو
    در ترابزون میتونید راهنمایی بابت خرید ملک داشته باشین .با تشکر

    1. کاربر یک گفت:

      سلام وقت بخیر در ترابزون فعالیت نداریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *