وبلاگ

هزينه حمل و نقل در تركيه

Rate this post

اولین وسیله نقلیه ای که در استانبول می توانید از آن استفاده کنید، تاکسی های استانبول هستند. پيشنهاد مى شود كه هنگام گردش در تركيه از تاكسى هاى رسمى استفاده كنيد. اگر در وسيله اى كه انتخاب كرده ايد تاكسي متر نيست، سوار نشويد. اگر متوجه شديد تاكسي متر خاموش است، از تاكسيران خواهش كنيد آن را روشن كند.

هزينه ى حمل و نقل شهرى در روز و شب متفاوت است. كرايه خود را به لير بپردازيد. كمربند ايمنى را ببنديد. و همراه خود پول خورد داشته باشيد.

توصيه مى شود از مكانياب و نقشه هم استفاده كنيد. بهترين وضع موجود براى سوار شدن به تاكسى زمانى است كه شما تنها نيستيد. و شما هزينه اى بسيار كمتر پرداخت خواهيد كرد.

هزینه تاکسی در استانبول

هزینه تاکسی در استانبول

هزینه تاکسی در ترکیه

هزينه تاكسى در تركيه ٤لير به عنوان ورودى اخذ مى شود. هر كيلومتر بعدى 2.5 لير حساب مى شود. اگر خواهان اين هستيد كه تاكسى بخاطر شما منتظر شود، بايد ٢٣لير ديگر بپردازيد .

پرداخت هزينه عوارضى به عهده مسافر است اگر حين عبور از پل ها و اتوبان ها، راننده خود هزينه عوارض را پرداخت كند، حتما بر روى كرايه تان اضافه خواهد كرد.

کاهش هزینه حمل ونقل در ترکیه

پيشنهاد مى شود براى پرداخت هزينه كمتر، سوار مترو يا اتوبوس شويد. به غير از اين وسايل كشتى هم يكى از وسايل نقليه ای است، که در استانبول از آن استفاده مى شود.

شما مى توانيد براى رفتن به قسمتهاى اروپايى و بعضى مناطق آسيايى از كشتى استفاده كنيد. براى سوار شدن به كشتى بايد به اسكله هاى نزديك دريا رفته و بليط تهيه كنيد.

بليط اين كشتى ها که به آنها واپور می گویند، حدود ٣لير است. مسير حركت قايق ها از اسكله كاباتاش در قسمت اروپايى و اسكله هاى كاديكوى ،بوستانچى ،مال تپه و كارتال در قسمت آسيايى است. با اين وسايل مى توانيد به جزاير بويوک آدا سفر كنيد. اين جريزه آخرين ايستگاه كشتيرانى استانبول مى باشد .

واپور در استانبول

واپور در استانبول

از وسايل حمل و نقل ديگر شهر استانبول اتوبوس مى باشد. شما مى توانيد با استفاده از اتوبوس خود را به هر نقطه شهر برسانيد.

تراموا هم يكى ديگر از وسايل نقليه جايجايى مى باشد. تراموا از وسط خيابان هاى استانبول مى گذرد. مى توانيد با سوار شدن به تراموا از گشت لذت ببريد. نه زياد سرعت مى رود نه بسيار كند است.

تهیه استانبول کارت

لازم به ذكر است كه با تهيه استانبول كارت شما مى توانيد هزينه هاى مترو ،اتوبوس،كشتى و تراموا را با آن پرداخت كنيد.

استانبول کارت

استانبول کارت

هزينه مترو در ترکیه 2.5 لير و هزينه اتوبوس 2.6 لیر مى باشد .

شما مى توانيد استانبول کارت را از دكه هاى كنار خيابان يا از ايستگاه هاى مترو تهيه كنيد. و در ايستگاه هاى مترو شارژ كنيد. اين كارت ها قابليت استفاده چندگانه دارند.

خيلى مقرون بصرفه هستند. استفاده از حمل و نقل عمومى در استانبول در هزينه ها و رفت و آمد آسان شما بخاطر ترافيك سنگين در شهر كمك مى كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *