وبلاگ

معرفی و آشنایی با شهر تروی ترکیه – داستان حماسی ایلیاد و ادیسه

Rate this post

شهر تروی ترکیه ،شهرى تاريخى با قدمتى ٤هزار ساله در تركيه مى باشد. و این شهر مهاجر نشين يونانى بود. كه در محل آناتولى قرار داشت. تروی به جاى مانده تاريخى داستان ايلياد هومر در سال ١٩٩٨ميراث جهانى يونسكو ثبت شده است.

تاریخچه شهر تروی ترکیه

تروی تپه اى به ابعاد حدود ٢٠٠در ١٥٠متر با ده آبادى است. كه بر روى يكديگر بنا شده اند. و نشان دهند يک دوران تقريبا ٤٥٠٠ساله زندگى در اين منطقه مى باشد.

شهر تروی ترکیه

شهر تروی ترکیه

اولين آبادى تقريبا ٣هزار سال پيش از ميلاد بنا شده است. و تاریخ ساخت آخرين آبادى به ١٤٠٠ سال پس از ميلاد در دوره بيزانس باز مى گردد.

در طول گذر سال ها تپه اى كه تروی بر آن واقع شده است، حدود ١٠متر از دشت هاى اطراف بالاتر قرار گرفته است.

داستان حماسی جنگ تروی

جنگ تروی يكى از جنگ هاى بزرگ اسطوره شناسى يونان است. جنگ تروی حماسه اى است كه شاعر بزرگ يونانى به نام هومر آن را در سال هاى ١٢_١٤قبل از ميلاد مسيح در كتاب ايلياد به حماسه كشيد.

تروی بعد از ١٠سال جنگ سرانجام شكست خورد. و اسب چوبى آخرين نيرنگى است كه براى باز كردن دروازه غيرقابل نفوذ اين شهر به كار برده است.

شهر تروی ترکیه

شهر تروی ترکیه

بعد از جنگ بى ثمر تروی يونانى ها مجسمه اى بزرگ از اسب را ساختند، تا مردان انتخاب شده را درونش پنهان كنند. و اينجور نشان دادن كه آنجا را ترک كرده اند. و اسب را به نشانه موفقيت و پيروزى داخل شهر بردند.

يونانى ها که داخل اسب مخفى شده بودند، شب هنگام خارج شدند. و دروازه را براى ديگران باز كردند. ارتش يونانى با ورود و ويران كردن شهر تروی با موفقيت و پيروزى قاطع جنگ را به اتمام رساندند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *