وبلاگ

رستوران توگرا استانبول

Rate this post

استانبول یکی از محبوب‌ترین شهرهای توریستی براى ايرانى‌ها است. حتی حملات تروريستى در اين شهر، نتوانست مانع ورود گردشگران ايرانى شود. اين شهر توانسته در صنعت توریسم و گردشگری خود بسيار موفق باشد و سالانه گردشگران زيادى براى گشت و گذار و خريد به اين شهر سفر مى‌كنند. وجود جاذبه‌هاى گردشگرى در این شهر سبب شده مسافران سفر دلچسبی داشته باشند.

علاوه بر جاذبه‌هاى ديدنى و تفريحى رستوران‌ها و كافه‌هاى متعددى در اين شهر به چشم مى‌خورد كه براى جذب افراد بسيار خودنمايى مى‌كنند. يكى از اين رستوران‌ها رستوران توگرا استانبول است. كه بسيار باشكوه و شكيل است كه در قلب كاخ باستانى و بى نظير دوران عثمانى قرار دارد و يكى از بهترين رستوران‌ها به حساب مى‌آيد.

دلیل انتخاب رستوران توگرا استانبول

دلیل انتخاب رستوران توگرا استانبول

رستوران توگرا استانبول يكى از بهترين رستوران‌ها به حساب مى‌آيد. با توجه به منظره‌ى زيبايى كه از بسفر دارد، افراد زيادى از سراسر كشور به اين رستوران مى‌آيند. اين رستوران با ميدان تكسيم ٣كيلومتر فاصله دارد.

مشخصات رستوران توگرا

این رستوران در طبقه اول کاخ مجلل عثمانی به نام چراغان واقع است و در كنار درياى مرمره قرار دارد. در رستوران توگرا دو بخش داخلی و بیرونی به چشم می‌خورد که فضای داخلی آن ظرفيتى برابر با ۸۰ نفر دارد. و بخش خارجی و روباز آن، می تواند ۲۰ نفر را در خودش جای دهد.

رستوران توگرا در استانبول

هنگامى که وارد این کاخ می‌شوید، دیوارهای داخلی و سقف‌های کاخ را خواهید دید که از چوب ساخته شده‌اند و برای ساخت دیوارهای خارجی بنا از سنگ‌های مرمر رنگین استفاده شده است. یک پل مرمرین زیبا کاخ چراغان را به کاخ ییلدیز وصل می‌کند و دیوار بسیار بلندی نیز کاخ را از دنیای بیرون جدا می‌کند و همچنين چيدمان صندلى و ميزها و لوسترها و پرده‌ها توجه همگان را به خود جلب مى‌كند. اين رستوران امکانات بسیار بالایی دارد. مکانی عالى برای صرف یک وعده شام ترکی به شمار مى رود .

نکته جالب درباره رستوران توگرا استانبول این است که سرآشپز این رستوران سزی اردوغان به منظور تهیه منوی خود از غذاهای ترکی تاریخی مناطقی چون توپکانی نیز الهام می‌گیرد و یکی از معروفترین دسرهای این رستوران کونفه نارگيلى است.

توگرا يا طغرا به چه معناست

در واقع این نام به نوعی مهر سلطتنی و قدیمی اشاره دارد. در زمان‌های گذشته پادشان و امپراتورهای عثمانی از یک نوع خط خوشنویسی بسیار پیچیده برای مهرهای خود استفاده می‌کردند که بسیار هم منحصر به فرد بوده. كه روى آن نام سلطان نیز حکاكى شده بود. امروزه در رستوران توگرا می‌توانید نام رستوران را که به صورت طغرا بر روی ظرف‌ها و دیگر قسمت‌های رستوران نوشته شده است مشاهده كنيد.

غذاهای رستوران توگرا استانبول

منو رستوران توگرا استانبول

زمانى كه به اين رستوران رفتيد يك منوى طولانى در اختيارتان قرار مى‌دهند.كه شامل بورک‌ها، سالادها، سوپ‌ها، مزه‌های سرد و گرم و همینطور غذای اصلی می‌شود.

بهترین رستوران ها در بشیکتاش استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *