وبلاگ

گردشگرى در اقتصاد تركيه و افزایش درآمد ترکیه از طریق گردشگری

5/5 - (1 امتیاز)

گردشگرى از مزاياى مهم در اقتصاد هر كشور محسوب مى شود.

افزیش گردشگرى تركيه در سال هاى اخير يكى از اصلى ترين دلايل رشد اقتصاد در اين كشور بوده است.

كشور تركيه در سال ٢٠١٩ركوردى در زمينه ى گردشگرى ثبت كرده است. كه ميزبان حدود ٤٥ميليون گردشگر خارجى بوده است. كه بيشترین تعداد گردشگران از همسايه هاى اين كشور يعنى يونان،بلغارستان و ايران وارد تركيه شده اند.

در سال ٢٠١٩اقتصاد تركيه از گردشگرى حدود ده ميليارد دلار بوده است. كه اين آمار نشانگر اهميت جهانگردى و صنعت توریست در كشور تركيه است.

كشور تركيه با وجود جاذبه هاى طبيعى و تاريخى و فرهنگى سعى بر اين دارد كه با جذب گردشگران خارجى و سرمايه گذارى در بهبود زير ساخت هاى حمل و نقل و اقامتى و رفاهى ….با وارد شدن توريست به اين كشور و در آمد حاصل از اين راه را در موارد دیگر برای شهروندانش هزینه کند.

گردشگری و اقتصاد ترکیه

گردشگری و اقتصاد ترکیه

لیست آمار گردشگران خارجی در سفر به ترکیه

شمار گردشگران خارجى به تركيه در سال هاى اخير خيلى بالا بوده است. كه بنا به آمار اعلام شده، بيش از پنج ميليون نفر از گردشگران از شهروندان ترك مقيم خارج از كشور بوده اند.

براساس آمار منتشر شده گردشگران روسى با میزان ١٦.٠٩درصدى در رده اول و گردشگران آلمانى و انگليسى نيز در رده هاى دوم و سوم لیست گردشگرانی که به تركيه سفر کرده اند، قرار دارند. و ايرانيان نيز بعد از گردشگران اوكراين و گرجستان در رده ى پنجم قرار دارد.

دلیل افزایش ورود گردشگران به تركيه ، كم هزينه بودن امكانات رفاهى و تفريحى و اقامتى براى گردشگران خارجى و نيز افزايش نسبى شاخص هاى امنيتى در این کشور است.

اين صنعت نيز در فعاليت و كسب و كار پيشرفت زيادى داشته است. چرا كه گردشگران باعث كسب و كار و درآمد زايى نیز در اين كشور شده اند. و بيش از ٢٠٪؜مردم اين كشور در بخش گردشگرى مشغول به كسب و كار و فعاليت هستند.

دولت تركيه با اجراى قوانين بخشش مالياتى براى اتباع خارجى و كم كردن قيمت ها ،گردشگران خارجى را برای سفر و زندگی در ترکیه ترغيب مى كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *