وبلاگ

طرح چشم انداز گردشگری ترکیه ٢٠٣٠

Rate this post

طرح چشم انداز گردشگرى تركيه ٢٠٢٣ يك برنامه بلند پروازانه از طرف دولت تركيه براى تبديل شدن به يكى از كشورهاى برتر جهان در صنعت گردشگرى و افزایش درآمد بدست آمده از طريق گردشگران است. و با توجه به تلاش ها و رقابت ها و گسترش صنعت گردشگرى در كشور تركيه موجب شده است كه برخلاف تصور عده اى كه اين شانس براى تركيه غيرممكن مى دانند، امكان رسيدن اين كشور به هدفهاى خود در اين زمينه قابل دسترس باشد.

براى درك اينكه چرا و چگونه آنها مى توانند اين كار را به سرانجام برسانند، بايد نگاهى داشته باشيم به دلايل آن ها براى انجام اين كارها.

سازمان تجارت جهانی تا سال ٢٠٣٠گفته است هر ساله ١.٨میلیارد نفر به تركيه سفر خواهند كرد. قیمت های مقرون بصرفه ارتباطات جهانی و خبرهای روزانه مسافرتی در صدر اینترنت به این معناست که سفر بخش حیاتی از زندگی است.

١.٨میلیارد نفر مسافر ٧.٢ تریلیون دلار براى مسکن، غذا، سرگرمی، سفر و تفریحات هزينه پرداخت مى كنند. و ترکیه خواستار اين است. زیرا به اقتصاد و اشتغال تركيه کمک می کند .

در حالی که زمينه هاى دیگر مانند واردات، صادرات انرژی و اقتصاد می توانند درآمدزايى کنند، اما تلاش براى جذب سريع صنعت گردشگری به خاطر اين است که در آن پول آزاد است.

طرح چشم انداز گردشگری ترکیه ٢٠٣٠

طرح چشم انداز گردشگری ترکیه ٢٠٣٠

استراتژی طرح چشم انداز گردشگری ترکیه ٢٠٣٠

شناخت منطقه و تنوع

دولت تركيه به توسعه جاذبه هاى گردشگرى در كشور مى پردازد. و مناطق گردشگرى و شرايط مختلف كشور را گسترش مى دهد.

درياى اژه و مدیترانه هدفهاى ساحلی عالى هستند. و تلاشهایی نیز برای تبلیغ صنعت قایقرانی در رودخانه های ترکیه انجام گرفته. آیدر پلوتو و اوزونگول در شمال شرق، نمونه های از گردشگری پلاتو هستند. و امروزه آنتاليا معروفيت خود را از ورزش هاى ماجراجويى بدست آورده است. و استراحتگاه هاى ساحلى آنتاليا بسيار در جهان معروف هستند.

کاپادوکیه در ازمير با مناظر زیبا و منحصر به فرد خود را معرفی کرده. هتل های داخل غار نیز آن را یک مقصد عالی برای ماه عسل کرده است.
گردشگری مواد غذایی نيز پيشرفت كرده است. و هر منطقه در این زمینه از شرايط خاص منطقه ای خود برخوردار است. از قبیل زیتون اژه، پنیر و عسل کارش یا باقلوا قاضیان تپه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *