ترجمه رسمی در ترکیه

ترجمه متون در ترکیه بدون نیاز به تأییدیه رسمی مانند متن وب سایت، رزومه یا مقاله و کتاب

Rate this post

زمانیکه درباره ترجمه صحبت می کنیم این سؤال پرسیده می شود که ترجمه رسمی می خواهید یا ترجمه غیر رسمی؟ برای پاسخ دادن به این سؤال لازم است تفاوت ترجمه رسمی و ترجمه غیر رسمی را بدانید.

ترجمه رسمی که دارالترجمه ها یا دفاتر رسمی انجام می دهند بر روی کاغذ مخصوص با سربرگ قوه قضاییه می باشد که دارای شماره سریال قرمز رنگ می باشد. در پس زمینه این برگه ها نام قوه قضاییه به صورت کمرنگ دیده می شود. همچنین نام، شماره پروانه و آدرس دفتر ترجمه در سمت راست بالا برگه وجود دارد.

در قسمت پایین تمام صفحات ترجمه شده امضا و مهر مترجم رسمی نیز باید وجود داشته باشد. برای تأیید و رسمیت یافتن ترجمه رسمی هم می توانید از دفاتر ترجمه درخواست مهر دادگستری و مهر وزارت خارجه نمایید.

برای انجام کارهای مانند پرونده های حقوقی، کارهای مربوط به اخذ اقامت، پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور به ترجمه رسمی مدارک مربوطه نیاز دارید.

ترجمه غیر رسمی

از جمله خدمات دفاتر ترجمه، ترجمه غیر رسمی می باشد که به ترجمه بر روی کاغذ شامل سربرگ قوه قضاییه و مهر رسمی قوه قضاییه نیاز ندارد. این نوع ترجمه، رسمیت ندارند.

موارد زیادی وجود دارد که نیازی به ترجمه رسمی نیست مانند ترجمه متون (دانشجوی- حقوقی- مدیریت- پزشکی)، رزومه، ترجمه کتب، مقاله های علمی، کاتالوگ و بروشور، سایت، فیلم، فایل های صوتی و … شامل این موارد از ترجمه هستند. همچنین اسناد شخصی نظیر نامه ها و اسناد خانوادگی که برای پرونده های حقوقی نیستند، نیازی به ترجمه رسمی ندارند.

یکی از اهداف اصلی مؤسسه مهاجرتی گلوبال کادرو تأسیس دارالترجمه ایرانیان ساکن استانبول بوده است. و مبنای کلیه فعالیت های مؤسسه ترجمه متون و مدارک به صورت رسمی و غیر رسمی به تمام زبانهای اصلی دنیا می باشد.

از دیگر فعالیت های دارالترجمه گلوبال کادرو ترجمه متون دانشگاهی، رزومه، سایت ها، فیلم و فایل صوتی، کتب و مواردی از این قبیل می باشد

دارالترجمه رسمی گلوبال کادرو در استانبول خدمات جامعی در زمینه ترجمه کلیه اسناد و مدارک رسمی و حقوقی به کلیه زبانهای رسمی دنیا ارائه می نماید. مؤسسه ما با درک حساسیت زمانی انجام امور اداری و حقوقی، اسناد و مدارک شما را در اسرع وقت و با بالاترین کیفیت ترجمه کرده، و در اختیارتان قرار می دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *