وبلاگ

معرفی جاهای دیدنی اسكودار استانبول

5/5 - (2 امتیاز)

اسكودار يكى از زيباترين محله‌های استانبول است. كه در بخش آسيايى این شهر قرار دارد و در امتداد بسفر و روبروى بشكيتاش واقع شده است. اسكودار يكى از محله‌هاى جذاب و ديدنى است كه چندين جاذبه گردشگرى را در خود جمع كرده است.

تعداد جاهای ديدنى اسکودار زياد است. شما مى‌توانيد با گردشى زيبا از اين مكان‌ها ديدن كنيد. و در بهترين رستوران هاى اسكودار غذا نوش جان كنيد و لذت ببريد.

برج مايدن یا کیز کولسی

برج مايدن كه به كيز كولسى معروف است، برجى زيبا و جذاب كه در تنگه بسفر قرار دارد يكى از معروفترين بناهاى تاريخى شهر است. از اين برج در گذشته به عنوان برج مراقبت استفاده مى‌شد.

کیز کولسی در اسکودار

اما امروزه به كافه و رستوران تبديل شده است. علاوه بر اين‌ها اين برج ميزبان انواع مراسم‌ها و نشست‌هاى مهم تجارى است. اين برج در وسط آب قرار دارد و با كشتى و قايق به راحتى می‌توان به آنجا رفت.

باغ فتحى پاشا از جاهای دیدنی اسکودار

اگر مي‌خواهيد در محيطى عالى يک غذاى خوشمزه نوش جان كنيد اين باغ بسيار مناسب است. اين باغ زيبا و دنج در پشت كوه‌هاى اسكودار و بلربى قرار دارد.

در این باغ مى‌توانيد ساعت‌ها بشينيد و از منظره‌ى زيباى اطراف با نوشيدن چاى و قهوه ترک لذت ببريد. باغ فتحى پاشا يكى از آن نقاط جذاب استانبول است كه مى‌توانيد در آن عكس‌هاى زيبا و خاصى را به ثبت برسانيد.

تپه چامليجا

تپه چاملیجا از معروفترین جاهای دیدنی اسکودار در بخش آسيايى است كه بسيارى از گردشگران را به سوى خود جذب مى‌كند. تپه چاملیجا در ارتفاع٢٦٥مترى بالاتر از سطح دريا قرار دارد و بلندترين بام استانبول است كه داراى كافه و رستوران‌هاى متعددى مى‌باشد.

تپه چاملیجا در اسکودار

چشمه سلطان احمد

اين بناى زيبا و تاريخى در سال ١٧٢٨ تاسيس شده است. چهار طرف چشمه از اشعار سلطان احمد مزيين شده است. اين چشمه با نقش‌هاى ظريف و زيبا كنده كارى شده است.

مساجد زيباى اسكودار

در اسكودار مساجد بسيارى وجود دارند كه جز جاذبه‌هاى گردشگرى محسوب مى‌شود. از بهترين و پزبازدیدترین آنها مى‌توان به مسجد مهرى ماه سلطان اشاره كرد. اين مسجد توسط معمار برجسته عثمانى بنام سنان ساخته شده است.

همچنين مسجد Ayazma به دستور سلطان مصطفى سوم كه در سال ١٧٦٠تاسيس شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *