وبلاگ

معرفی محله اسکودار استانبول

Rate this post

استانبول يكى از بهترين و خوش منظره ترين شهرهاى تركيه و جهان است كه مكان هاى توريستى بسيارى دارد. كه مناسب گردشگرى و جهانگردان است. در استانبول مكان ها و جاهاى تاريخى فراوانى وجود دارد كه يكى از آن محله هاى محبوب استانبول محله اسكودار است.

این محله در قسمت آسيايى شهر استانبول قرار دارد. ما را همراهى كنيد و بيشتر با محله اسكودار آشنا شويد.

چطور به محله اسكودار برويم؟

اسكودار از پر تراكم ترين مناطق مسكونى استانبول به حساب مى آيد. كه به وسيله كشتى هاى مسافربرى و اتوبوس بسيار آسان و راحت ميتوان از اسكودار ديدن كرد. اسكودار از سمت كاديكوى از طريق اتوبوس و از بشيكتاش از طريق كشتى در عرض ١٥دقيقه به مقصد رسيد.

همراه ما باشيد تا راهنماى سفر شما باشيم

محله اسكودار به زبان ايتاليايى و انگليسى (scutari)ناميده مى شود. محله اى بزرگ و پرجمعيت كه در بخش آسيايى شهر استانبول واقع است.

اگر مى خواهيد با رسم و رسوم آداب اصيل تركى و زندگى مردم آشنا شويد بهتر است به قسمت آسيايى سر بزنيد. اسكودار همانند يك دهكده زيبا و تاريخى بزرگى است كه در اين منطقه مردم حال و هواى محلى و رسم و رسوم تركى خود را حفظ كرده اند.

جاهاى تاريخى را بيشتر بشناسيد

حمام هاى سنتى اسكودار براى گردشگران خارجى قابل استفاده نيست. و مردم بومى خودشان از آن استفاده مى كنند. اين حمام ها براى نشان دادن رسم و رسوم و آداب اصيل تركى به گردشگران ساخته نشده است. پس مى توان يك تجربه واقعى اصيل از حمام تركى داشته باشيد.

اين حمام ها يك قرن سن دارند كه توسط مردمان بومى خودشان مورد استفاده قرار مى گيرد.

"حمام

اگر مى خواهيد يك سفر خوب و تجربه عالى از استانبول داشته باشيد با فرهنگ رسم و رسوم اين شهر بيشتر آشنا شويد، بى شك عاشق اسكودار خواهيد شد. در اين محله با مردم بومى هم صحبت مى شويد. و از يكى از قديمى ترين و تاريخى ترين محله هاى شهر لذت مى بريد.

معرفى برج دختر

برج دختر روى يك جريزه كوچك قرار دارد. فاصله نزديك به محله اسكودار واقع است و به زبان تركى (كيز كولسى )ناميده مى شود. و قدمت آن به ١٠٠٠سال پيش بر مى گردد. در قرن نوزدهم از اين برج به عنوان ايستگاه راديويى و فانوس دريايى استفاده مى كرده اند.

در حال حاضر در اين برج رستوران ها و كافه هاى متفاوتى وجود دارد كه گردشگران از آن استفاده كنند كه به راحتى مى توان با قايق از نزديك اين جاى تاريخى ديدن كرد و لذت ببريد.

 مسجد مهرماه سلطان

چنانكه ميدانيد در محله اسكودار مساجد زيادى وجود دارد. معمارى آن ها واقعا تماشايى و زيبا براى گردشگران است. كه يكى از اين مسجدها كه بسيار زبانزد اين شهر است ، مسجد مهرماه سلطان است.

بناى اين مسجد بر مى گردد به زمان دوره ى عثمانى كه توسط يك معمار بنام معمار سينان ساخته شده. در آن زمان معمارى بسيارى از مسجدهاى زيباى اين شهر به دست ايشان ساخته شده است.

"مسجد

معمار سينان اين مسجد زيبا و تماشايى را برای مهرماه سلطان دختر سلطان سليمان بزرگ ساخته است. كه اين مسجد در ضلع شمالى اسكله قراردارد. و بخاطر همين اين مسجد بنام مسجد اسكله ناميده مى شود.

 كاخ موزه بيلربئى

يكى از مجلل ترين جاذبه هاى گردشگردى محله اسكودار كاخ بيلربئى است كه ساخت اين كاخ بر مى گردد به زمان دوره ى عثمانى كه در قرن نوزدهم. این کاخ در بخش آسيايى بخش شرق تنگه بسفر ساخته شده است.

هدف از ساختن اين كاخ براى پذيرايى و اقامت از مهمان هاى خارجى در نظر گرفته شده است. بعد ها پادشاهان عثمانى تابستان ها در آنجا اقامت داشتند كه بخاطر نماى بسيار زيباى بيرون و داخل كاخ كه بسيار با شكوه بنا شده است .

"کاخ

بعدها تبديل شد به موزه كه جاذبه ى گردشگران زيادى از آنجا ديدن مى كنند كه داخل اين كاخ باشكوه طراحى شده از معمارى و دكوراسيون تركى و شرقى و غربى لوسترهاى بسيار زيبا فرشهاى گرانبها و تزيين شده.

از چينى هاى بسيار نفيس كه سقف كاخ از نى حصيرى مصرى ساخته شده است كه زيبايى خاصى به اين كاخ بخشيده است كه هرسال گردشگران زيادى بسيار آسان با اتوبوس و كشتى به آنجا مى روند و از آنجا ديدن مى كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *