وبلاگ

درياچه اوزون گل ترابزون جاهای دیدی ترابزون

Rate this post

در شمال  تركيه شهرهاى ساحلى زيادى وجود دارد. و يكى از جذابترين شهرهاى منطقه ى درياى مرمره تركيه،  ترابزون است. كه درياچه اوزون گل ترابزون در این منطقه قرار دارد. كه  با چشم اندازى زيبا  و فريبنده به همراه است. كه مكانى بكر و بى نظير براى تفريح و گذراندن تعطيلات مى باشد .

درياچه اوزون گل ترابزون

در ترابزون روستايى بنام اوزون گل قرار دارد. كه داراى كوه هاى سرسبز است. و طبيعتى بكر دارد. روستاى اوزون گل در فاصله ٩٠كيلومترى شهر ترابزون قرار دارد. و به دليل داشتن درياچه و دره هاى زيبا به یکی از جاذبه هاى ديدنى شهر تبديل شده است. و در ميان كوه هاى زيارت و هاليزدن واقع است.

این درياچه پر از ماهى هاى رنگارنگ است. قدمت آن به زمان قرن هفدهم باز مى گردد. كه بر اثر رانش زمين قسمتى از مسير جلوى درياچه بسته مى شود. و درياچه همانند يك سد طبيعى آب رودخانه را در خود جاى داده است. كه از آب هاى كوه هاى زيارت و هاليزدن درياچه اوزون گل شكل گرفته است.

اين درياچه داراى حدود ٥٠هزار متر وسعت است. و عمق آن ١٥متر است. امروز بسيارى از افراد اين راه را طى ميكنند. تا از نزديک شاهد زيبايى هاى طبيعت بشوند .

درياچه اوزون گل ترابزون

درياچه اوزون گل ترابزون

تفريحات در درياچه اوزون گل

در اين درياچه تفريحات هيجان انگيزى وجود دارد. كه می توانید از آن ها استفاده کنید و لذت ببرید.

قايق سوارى

در اين درياچه ماهى هاى قزل آلا بسيار مشهور هستند. و براى قايق سوارى بايد خود را به اسكله برسانيد. تا از قايق سوارى لذت ببريد .

ماهى گيرى

اگر اهل ماهيگيرى هستيد، حتما تجهيزات ماهيگيرى به همراه داشته باشيد. كه با صيد ماهى تازه يک وعده غذايى متفاوت و لذت بخش داشته باشيد .

ماهیگیری در درياچه اوزون گل ترابزون

ماهیگیری در درياچه اوزون گل ترابزون

پياده روى و كوهنوردى

طبيعت بكر اين منطقه بسيار مناسب براى پياده روى و لذت بردن از طبيعت است. و مى توانيد دورتا دور اين درياچه قدم بزنيد. اگر به كوهنوردى علاقه داريد، مى توانيد از كوهنوردى در كوه هاى كنار اين روستا لذت بخش ببرید.

دوچرخه سوارى

در اين منطقه مى توانيد يك دوچرخه كرايه كنيد و از هواى مناسب و مطبوع اطراف لذت ببريد. و دورتا دور درياچه را بگرديد.

روستا گردى

مردمان اين روستا بسيار مهريان و خونگرم هستند. و مى توانيد ساعت ها كنار آن ها گپ بزنيد. و با فرهنگشان آشنا شويد. و مى توانيد لباس هاى سنتى آن ها را بر تن كنيد. و به تماشاى رقص هاى محلى در فضاى زيبا بنشینید.

چتربازى بر فراز اوزون گل

بر فراز درياچه و طبيعت زيباى آن مى توانيد چتربازى كنيد. هزينه اين تفريح خيلى زياد است و حدود ٦٠٠لير مى باشد .

عكاسى

اگر شما علاقمند به عكاسى و ثبت خاطره ها هستيد، مى توانيد از طبيعت و منظره هاى درياچه ثبت خاطره كنيد .

ديدنى هاى اطراف درياچه اوزون گل

مسجد اوزون گل

در همجوار درياچه مسجد كوچک و سفيد رنگی با دو مناره بلند قرار دارد. اين مسجد سبك عثمانى دارد. و بسيار معمارى جذابى دارد. و شما مى توانيد برای عبادت به اين مسجد سرى بزنيد .

درياچه اوزون گل ترابزون

درياچه اوزون گل ترابزون

پل اوزون گل

در اطراف روستاى اوزون گل پلى چوبى قرار دارد. كه روى رودخانه قرار گرفته و افرادى كه به اين مكان مى آيند، از اين پل نيز ديدن مى كنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *