وبلاگ

پرندگان مهاجر در درياچه وان

Rate this post

به نقل از خبرگزارى آناتولى ، دریاچه وان ترکیه با طبيعتى زيبا میزبان 234 نوع پرنده از جمله فلامينگو ،قو و مرغ و اردک است. آب و هوای مناسب و معتدل دریاچه وان ترکیه باعث شده هر سال چندین نوع از پرندگان مهاجر ، مهمان طبیعت زیبای وان شوند. دریاچه وان میزبان گونه های مختلف پرندگان مهاجر است. در ماه تابستان فلامینگوها به این دریاچه می آیند .

دریاچه وان ترکیه در فصل هاى مختلف سال میزبان گونه های مختلف پرندگان است. آنها جلوه زیبایی به این منطقه بخشیده اند. كه این پرندگان غالبا سواحل گوروندو، ماراسو، یولدوندو دریاچه وان را به عنوان اقامتگاه زمستانی خود انتخاب می کنند.

پرندگان دریاچه وان

پرندگان دریاچه وان

تاثیر ویروس کرونا بر محیط زیست دریاچه وان

با كم شدن حضور انسان در منطقه درياچه وان و به دليل پيشگيرهايى كه در خصوص انتشار ويروس كرونا انجام گرفته، حيات و كوچ اكثريت پرندگان در اين منطقه دچار تغييرات اميد بخشى شده است. و مشاهده مى شود كه برخى از گونه هاى جانوارى كه در خطر از بين رفتن بودند، دوباره به وضع اميد بخشى رسيده اند.

با توجه به روند كاهشى رفت و آمد انسان در اين منطقه، تعداد پرندگانی چون فلامینگو، اردک سرسفید، انواع حواصیل، نوک خنجری و تعداد دیگری از پرندگان در منطقه دریاچه وان با رشد صعودى همراه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *