اقامت و تحصیل در ترکیه

انواع اقامت کاری ( اجازه کار ) در ترکیه ، روش های اخذ ، هزینه ها ، امتیازات و خدمات گلوبال کادرو

5/5 - (1 امتیاز)

انواع اقامت کاری ترکیه به دو صورت می باشد:

اقامت کاری از داخل ترکیه – اقامت کاری از خارج ترکیه

در هر دو باید کارفرما درخواست کار برای شخص ارسال کند. و از وزارت کار و رفاه اجتماعی ترکیه ، اجازه کار را برای شخص بگیرد.

اقامت کاری ترکیه

برای کار کردن در ترکیه به صورت قانونی و رد شدن بیمه ، باید اقامت کاری و اجازه کار داشته باشید. اجازه کار در ترکیه منجر به اجازه اقامت در ترکیه نیز می شود. به همین دلیل به آن اقامت کاری گفته می شود.

کارت اقامت کاری ، کارت آبی رنگ است که به آن ماوی کارت می گویند.

انواع اقامت کاری

همانطور که گفته شد، انواع اقامت کاری به دو حالت اقدام از داخل و خارج از ترکیه می باشد.

اقدام از خارج از ترکیه

در حالت اقدام از خارج از ترکیه، فرد پیش از ورود به ترکیه، کارفرما یا شرکتی را پیدا کرده که نیاز به استخدام او داشته و خواهان استخدام شخص می باشد.

در این حالت کارفرما یا شرکت در ترکیه ، برای شخص درخواست کار به وزارت کار و رفاه اجتماعی ترکیه میفرستد. پس از بررسی و در صورت تایید، شخص مدارک مورد نیاز (که متفاوت بوده ) را به زبان ترکی استانبولی ترجمه رسمی و تایید کرده و همراه مدارک شخصی به سفارت ترکیه میبرد.

بعد از تکمیل مدارک و ارسال به سفارت، ویزای کار در پاسپورت وی الحاق می شود و با آن می تواند وارد ترکیه شود. سپس کارت اقامت کاری خود را دریافت نماید.

اقدام از داخل ترکیه

در این حالت بعد از ورود به ترکیه و دریافت کارت اقامت توریستی و یکساله ترکیه، فرد شرکت یا کارفرمایی پیدا می کند که حاضر باشد او را استخدام و بیمه نماید.

پس از آن مجدد کارفرما درخواست کار برای شخص می فرستد. و در صورت تکمیل بودن مدارک و تایید، کارت اقامت توریستی به کارت اقامت کاری تبدیل می شود.

در این حالت حتما باید شخص کارت اقامت توریستی داشته باشد.

مدت اعتبار انواع کارت اقامت کاری

کارت اقامت کاری برای سال اول یکساله می باشد. بعد از سال اول و برای تمدید، در صورتیکه بیمه به صورت مرتب رد شده باشد ممکن است کارت اقامت دو ساله به شخص بدهند.

در صورت تمدید 5 سال مداوم کارت اقامت کاری ترکیه و رعایت موارد و قوانین، فرد می تواند درخواست شهروندی ترکیه بدهد.

خدمات موسسه بین المللی گلوبال کادرو در زمینه انواع اقامت کاری ترکیه

موسسه بین المللی گلوبال کادرو موسسه کاریابی نمی باشد. اما می تواند در زمینه اخذ اقامت کاری از داخل ترکیه خدماتی را به مشتریان و هموطنان عزیز ارائه بدهد. این اقامت کاری شرایط خاصی دارد و باید پس از بررسی شرایط شما اقدام برای دریافت کارت اقامت کاری شود.

در صورتیکه در ترکیه هستید و اقامت توریستی ترکیه را دارید، و می خواهید اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنید، با موسسه بین المللی گلوبال کادرو از طریق واتس اپ تماس بگیرید.

موسسه بین المللی گلوبال کادرو راهنما ، مشاور ، کارشناس و ارائه دهنده راه حل های قانونی برای زندگی و کار هموطنان در ترکیه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *