وبلاگ

افتتاح بيمارستان جدید در استانبول با حضور مجازى نخست وزير ژاپن

Rate this post

در ادامه ى همكارى بين دو كشور تركيه و ژاپن و ارتباط نزديك طيب اردوغان و شينزو آبه ، بيمارستان باشاك شهير چام و ساكورا شهير بصورت آنلاين توسط اين مقام ها افتتاح شد .

پیشروی ترکیه و ژاپن در پیشگیری از کرونا

طيب اردوغان، رئيس جمهور كشور تركيه، اعلام كرد تركيه در مسئله مبارزه با كرونا به جايى رسيده است كه موفق به رعايت اصول بهداشتى در كل جهان شده. و اين رئيس جمهور اعتقاد دارد كشور خود و ژاپن پيشرو در رعايت اصول بهداشتى در جهان است .

طيب اردوغان اعتقاد دارد در كل دنيا و حتى كشورهاى اروپايى و توسعه يافته، سيستم هاى بهداشتى دچار مشكل شده اند. كشور تركيه و ژاپن در رعايت اين قوانين و راه اندازى اين اصول خيلى موفق بوده اند.

طيب اردوغان در ادامه ى سخنرانى خود اعلام كرد كه كشور تركيه بعد از موفقيت در كشور، به بيش از ٨٠كشور ديگر ملزومات پزشكى و بهداشتى فرستاده.

افتتاح بیمارستان جدید در استانبول

در مورد اين بيمارستان كه جديدا افتتاح شد، بايد اعلام كنيم كه مجهز به ٢هزار و ٦٨٦تخت، ٤٢٦تخت مراقبت هاى ويژه، ٧٢٥اتاق معاينه، ٢٨اتاق زايمان و٩٠ اتاق عمل جراحى می باشد.

اين بيمارستان با همكارى كشور ژاپن تاسيس شده است. كه ظرفیت اين بيمارستان ١ميليون و ٢١هزار نفر است. و مساحت اين بيمارستان ٧٨٩هزار متر مربع است. ١٧١متر مربع آن فضاى باز و ١٤٥هزار متر مربع به بخش انتظار اختصاص داده شده است . اين بيمارستان داراى بخش هاى متعددى مى باشد و ٣٠٤هزار متر مربع به بخش درمانى اختصاص داده شده است .

ظرفيت پاركينگ اين بيمارستان داراى ٨هزار ١٣٤خودرو مى باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *