وبلاگ

سفر یک روزه به درياچه آبانت ترکیه

4/5 - (1 امتیاز)

درياچه آبانت ترکیه ، در ٢٧٧كيلومترى استانبول قرار دارد. دریاچه آبانت با درختان کاج پوشيده شده است. و نیلوفرهای آبی در فصل تابستان دیدنی است.

ماهی های قزل آلا دریاچه آبانت بسیار معروف و خوشمزه هستند. عمیق ترین نقطه دریاچه ۴۵ متر است. این دریاچه در یک دره قرار گرفته است. که در نتیجه زمین لرزه ها بوجود آمده است.

منشا آب دریاچه آبانت

درياچه آبانت از آب برف كوه ها و يكى دو جريان كوچک دیگر تغذيه مى شود. در اطراف دریاچه آبانت دریاچه بزرگ، دریاچه سرد، دریاچه عمیق، دریاچه زیبا، دریاچه کوچک، دریاچه باریک و دریاچه نی دار قرار گرفته اند.

درياچه آبانت ترکیه

درياچه آبانت ترکیه

این دریاچه ها به مساحت ۵۵۰ هکتار هستند. و پارک ملی به مساحت ۲۰۱۹ هکتار در اطراف آن واقع شده است. در این منطقه یکی از بهترین مناطق برای کوهپیمایی و تنها خانه های ییلاقی کوچک خواهید دید. که برای گردشگران در نظر گرفته شده اند .

قله های اطراف دریاچه

قله هاى كوه هاى احاطه شده در كنار درياچه آبانت مرزهاى پارک طبيعى را بوجود مى آورد. مرتفع ترين نقطه پارک طبيعت ١٧٩٤متر است. درياچه آبانت در كوه هاى آبانت و كرماالى قرار دارند. كه رديف دوم كوه هاى منطقه درياى سياه غربى را بوجود مى آورند.

درياچه آبانت ترکیه

درياچه آبانت ترکیه

یکی دیگر از مناطق دیدنی دریاچه آبانت منطقه اسکی بازان در بولو اسن تپه می باشد. كه به دليل وزش باد زياد آتاترک اين نام را برای اين منطقه انتخاب كرده است. اسن تپه در ارتفاع ۱۳۰۰ متری و دارای پیست اسکی در میان جنگل می باشد. در این مرکز ورزش اسكى تابستانها اسکی روی چمن و زمستانها نیز اسکی روی برف انجام مى شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *