وبلاگ

بلندترين كوه هاى تركيه – معرفی کوه های ترکیه

3.5/5 - (11 امتیاز)

در مورد کوه های ترکیه باید گفت که ، تركيه داراى فلاتى بلند مى باشد. كه كوه هاى آن به دوران سوم زمين شناسى بر مى گردد. قسمت آسيايى تركيه شامل سلسله كوه هاى جوان با ارتفاع حدود١١٠٠ متر از سطح دريا است.

اين ارتفاعات مشرف بر نواحى داخلى هستند. و بخش هاى مركزى نسبتا هموار را پوشانده اند. در اينجا تعدادى از بلندترين كوه هاى تركيه را معرفى مى كنيم .

آغرى يا آرارات جز بلندترین کوه های ترکیه

بخش عمده‌ای از بلندی‌های کشور ترکیه، با مرکزیت کوه آرارات که سرچشمه‌ی سه رود ترکیه یعنی‌ دجله، فرات و ارس میباشد. این کوه دارای مرز مشترک بین نخجوان و ارمنستان و ترکیه میباشد. و برای صعود به آن باید به شهر آغری ترکیه رفت.

آرارات از کوه های ترکیه

آرارات از کوه های ترکیه

نام ‌ديگر این کوه «کوه جودی» است. که این نام در قرآن آمده است.

رشكو يا اولودورک

این قله، بلندترین قله کوه جیلو (Cilo) در ایالت هاکاری (Hakkari) است. این کوه در نزدیکی استان آذربایجان غربی در ایران واقع شده است .

سبحان

کوه آتشفشانی غیرفعالی است که در شمال غربی دریاچه وان (Van) واقع شده است. این کوه، دومین کوه بلند آتشفشانی ترکیه، پس از آرارات، است. و از مهمترین کوه های ترکیه میباشد.

سبحان از کوه های ترکیه

سبحان از کوه های ترکیه

ارجيس

این کوه آتشفشانی در ٢٥کیلومتری جنوب ایالت قیصریه (Kayseri)، در مرکز ترکیه، واقع شده است. و بلندترین کوه در آناتولی مرکزی به حساب مى آيد.

كاچكار

این کوه در ایالت ریزه (Rize)، در شمال شرقی ترکیه، قرار دارد. به دليل زیبایی این کوه به آن لقب عروس قلل ترکیه در سواحل دریای سیاه داده شده است.

نزدیکی ترکیه به ایران باعث شده که این کشور یکی از کشورهایی شود که بسیار مورد توجه ایرانیان است. و ایرانیان زیادی تمایل به ثبت شرکت در ترکیه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *