وبلاگ

راهنماى سفر به شهر زيباى آلانيا ترکیه

Rate this post

آلانيا ترکیه يكى از زیباترین شهرهاى تركيه است. كه سالانه گردشگران بسيارى را به سوى خود مى كشاند. از جمله جذابيت‌هايى كه در سفر به آلانيا مى‌توان از آن لذت برد، دريا و سواحل بكر و زيبا و چشم اندازهاى فوق العاده آن است. علاوه بر آن گردشگران و علاقمندان مى‌توانند از جاذبه‌هاى تاريخى و ديدنى اين شهر ديدن كنند. اگر قصد سفر به شهر آناليا را داريد، با ماهمراه شويد تا بيشتر با اين شهر آشنا شويد.

آلانيا در كجاى تركيه قرار دارد؟

آلانیا ترکیه، یک شهر ساحلى و تاريخى در فاصله ١٣٥كيلومترى شهر آنتاليا است و به عبارتى دو شهر همسايه به حساب مى آيند. بنابراين گردشگران در سفر به آلانيا مى توانند از شهر آنتاليا نيز ديدن كنند.

شهر آلانيا از سمت شمالى به رشته كوه‌هاى توروس و از سمت جنوبى به درياى مديترانه وصل شده است. آلانيا شهرى كوچك به مساحتى حدود ١٥٩٨ كيلومتر مربع است.

باتوجه به آمار به دست آمده در سال ٢٠١٢ جمعيت اين شهر حدود١٠٤٥٧٣نفر برآورد شده است.

تاريخچه آلانيا ترکیه

آلانيا يكى از شهرهاى تاريخى تركيه به حساب مى‌آيد و در بين بوميان اين كشور از اهميت زيادى برخوردار است. در گذشته آلانيا جزئى از كيليكيه و پامفيليا به حساب مى‌آمد و تحت حكومت ايرانيان بود.

تاریخچه آلانیا

بعدها اين شهر از سلطه ايرانيان خارج شد. و تحت حاكميت يونانى‌ها و رومى‌ها قرار گرفت كه در آن دوران اين شهر را به نام Kolonoros مى‌شناختند و علت نامگذارى آن وجود كوه‌هاى زيبا در اطراف شهر بود.

كونوروس به معناى كوه زيبا است و در قرن ١٣ اين شهر تحت حكومت عثمانى در آمده و به نام علائيه نامگذارى شد. امروزه اين شهر ساحلى قسمتى از خاك تركيه محسوب شده و زبان رسمى مردم اين شهر تركى استانبول است.

شرايط آب و هوايى آلانيا

شهر آلانيا داراى شرايط آب و هوايى معتدل و مديترانه‌اى است. به طورى كه تابستان‌ها معتدل بوده و زمستان‌ها پر بارش است. ميانگين دما در شهر آلانيا در سال تقريبا ٢١ درجه سانتى گراد است و تمامى فصل‌ها براى سفر به اين شهر مناسب است. اگر اهل شنا هستيد، بهترين فصل براى سفر به اين شهر ساحلى تابستان است .

دریا آلانیا

شرايط اقامت در شهر آلانيا ترکیه

به دليل استقبال توريست‌ها از اين شهر، هتل‌ها و اقامتگاه‌هاى متعددى در اين شهر بنا شده است. هزينه‌ها در شهر آلانيا در مقايسه با ديگر شهرهاى تركيه پايين‌تر است.

رستوران گردى در آلانيا

رستوران گردى و خوردن غذاهاى متنوع در طول سفر براى توريست‌ها بسيار جذاب است. از آنجايى كه تركيه داراى غذاهاى سنتى و خوشمزه بسيارى است، اهميت اين موضوع در سفر به آلانيا بيشتر مى‌شود.

رستوران ها در آلانیا

شما مى توانيد غذاهاى متنوع بسيارى را با قيمت‌هاى مناسب در آلانيا امتحان كنيد. اگر به دنبال رستوران خوب در اين شهر هستيد، مى‌توانيد به رستوران باهاما، تئو و اليويا سرى بزنيد.

جاذبه هاى گردشگرى آلانيا

بسيارى از افراد اين شهر را بخاطر سواحل زيبايى كه دارد، مى‌شناسند. اين در حاليست كه اين شهر پر از جاذبه‌هاى گردشگرى متنوع زيادى است. اگر در هنگام سفر مى‌خواهيد از مكان‌هاى مختلف ديدن كنيد، بازديد از جاذبه‌هاى گردشگرى همچون برج قرمز، قلعه سلجوقى، ساحل كلئوپاترا، غارديم و تنگه ساپادره غافل نشويد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *