وبلاگ

بازديد از آبشار كورشونلو آنتاليا

Rate this post

آبشار كورشونلو آنتالیا ، از جاذبه های طبیعی آنتالیا می باشد. آنچه بيشتر از هر چيزى باعث جذب مسافران به مقصدهاى گردشگرى مى باشد، طبيعت زيبا و سرسبز است. تور آنتاليا نيز به دليل داشتن سواحلى فوق العاده امروزه به يكى از پر فروش ترين تورهاى آژانس هاى مسافرتى تبديل شده است. اما سواحل آنتالیا تنها دليل سفر به اين شهر نيست.

بلكه پيشنهاد مى شود به اطراف این شهر هم برويد و از تمامى زيبايى هاى آن لذت ببريد. يكى از اين منظره هاى زيبا آبشار كورشونلو آنتالیا است. پس اگر قصد انجام سفرى متفاوت داريد، در كنار رفتن به مراكز خريد و تفريحات آبى حتما سرى به اين آبشار بزنيد.

آشنايى با آبشار كورشونلو آنتالیا

این آبشار به دليل طبيعت و منظره زيبايى که دارد، در سال١٩٦٨ به يک پارک طبيعى تبديل شد. اين پارک با وسعتى به بزرگى ٣٣ هكتار از همان سال هاى اوليه تاسيس خود به مكانى پرطرفدار بين توريستها آنتاليا تبديل شده است. علاقمندان به طبيعت و فضاى سبز مى توانند از اين پارک زيبا ديدن كرده و از امكانات آن استفاده كنند.

بازدید از آبشار در آنتالیا

بازدید از آبشار در آنتالیا

نقطه عطف اين پارک آبشار معروفى به نام كورشونلو است. كه توجه همگان را به خود جلب مى كند. علاوه بر آبشار، گونه هاى مختلف و كمياب در این پارک نیز ديده مى شود. آنچه زيبايى اين آبشار را چند برابر مى كند، آب زلال و شفاف آن است. اگر دوست داريد تا يک روز فراموش نشدنى را تجربه كنيد حتما از اين آبشار ديدن كنيد .

بهترين زمان بازديد از آبشار كورشونلو

ارتفاع اين آبشار حدود ١٨متر است. اين آبشار داراى ٧درياچه كوچک است. كه بهم متصل هستند. حيواناتى مثل لاكپشت ها ،قورباغه و …. در آن زندگى مى كنند. اگر مى خواهيد از اين آبشار ديدن كنيد، در هر فصلى مى توانيد به اين مكان برويد. بهترين زمان بازديد از اين آبشار فصل بهار است.

طبیعت آبشار در آنتالیا

طبیعت آبشار در آنتالیا

زيرا داراى شرايط آب و هوایی مناسب است. اگر در فصلى خوش آب و هوا مى توانيد از اين مكان ديدن كنيد، توصيه مى شود قدم زدن در اطراف پارک و امكانات آن را از دست ندهيد. شما مى توانيد از رستوران ها و كافه ها ،مغازه هاى سنتى براى خريد و سوغاتى استفاده كنيد .

چگونه به آبشار كورشونلو آنتالیا برویم؟

آبشار كورشونلو داخل پارک جنگلى قرار دارد. براى بازديد از اين پارک بايد ٧ لير ورودى پرداخت كنيد. ساعات بازديد آن بين ٨ صبح تا٦:٣٠ عصر مى باشد. براى رسيدن به اين آبشار بايد به سمت شمال غرب آنتاليا حركت كنيد.

اين پارک در فاصله ٨كيلومترى آنتاليا واقع شده است. اقتصادى ترين روش استفاده از اتوبوس است. در نزديكى اين پارک اقامتگاه هاى متعددى وجود دارد. مسافران مى توانند با اقامت در اين هتل ها از مناظر زيباى پارک و آبشار لذت ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *