وبلاگ

طبق ذائقه تان در آنتاليا غذا ميل كنيد – غذاهای ترکی در آنتالیا

Rate this post

آنتاليا بهشت تركيه در فصل‌هاى بهار و تابستان است. شهرى ساحلى با بهترين دورهمى‌ها، تفريحات آبى، خريد و گشت و گذار شهرى كه بهترين هتل‌ها را در خود جمع كرده است كه هركدامش به تنهايى يک جاذبه گردشگرى به شمار مى‌رود.

شهرى رويايى با رويدادهاى تماشايى كه بهترين رستوران‌ها و كافه‌ها را در خود جاى داده است. آنتاليا يكى از بهترين شهرهاى تركيه براى شكم گردى است. و غذاهای ترکی در آنتالیا بسیار خوشمزه و لذیذ هستند.

سفر به آنتالیا

بهترين غذاهاى دريايى در آنتاليا

يكى از بهترين شهرهاى تركيه كه مى‌توانيد بهترين غذاها را در آن امتحان كنيد آنتاليا است. از آنجا كه آنتاليا يكى از زيباترين شهرهاى ساحلى است، غذاهاى دريايى آن تازه و محبوبت بسيارى دارد.

در اين شهر رستوران‌هاى بسيارى وجود دارد كه مى‌توانيد غذاهاى لذيذ دريايى سفارش دهيد و نوش جان كنيد. اين رستوران‌ها چشم اندازى زيبا از ساحل در مقابل شما قرار مى‌دهند. تعدادى از غذاهايى كه در ميان توريست‌ها پرطرفدار هستند، را معرفى مى‌كنيم:

استيک هالبيوت: اين غذا از گوشت ماهى و ادويه‌هاى مختلف تهيه مى‌شود. و بسيار لذيذ است.

استیک هالیبوت در آنتالیا

سالمون برگر: سالمون برگر يكى از بهترين برگرها است كه قيمت مناسبى دارد و بسيار لذيذ است.

ماهى شكم پر: اين خوراک بسيار پرطرفدار است. شكم ماهى از سبزيجات معطر پر مى‌شود.

سينى غذاهاى دريايى: اين سينى گران‌ترين و از بهترين غذاهای ترکی در آنتالیا به شمار مى‌رود كه با صدف و خرچنگ و ماهى پر مى‌شود. شما مى‌توانيد انواع غذاهاى دريايى تركى را در اين سينى سفارش دهيد و نوش جان كنيد.

آنتاليا بهشت گوشتخواران – غذاهای ترکی در آنتالیا

اگر طرفدار غذاهاى گوشتى هستيد، بايد بدانيد ترک‌ها بهترين آشپزان طبخ گوشت هستند و آنها خوب می‌توانند گوشت‌ها را مزه دار و طبخ دهند.

دونر كباب: امروزه در بسيارى از كشورها طبخ مى‌شود و يكى از غذاهاى معروف تركيه است. علاوه بر دونر كباب در آنتاليا مى‌توانيد كباب‌هاى مختلفى را تهيه كنيد و نوش جان كنيد.

اسكندر كباب: از غذاهاى معروف تركى است كه پادشاهان عثمانى طرفدار آن بودند. كبابى كه از گوشت گوسفند تهيه مى‌شود و با سسى از گوجه فرنگى، فلفل دلمه‌اى، پياز و ادويه‌هاى بى‌نظير سرو مى‌شود. اين غذا با نان سرو مى‌شود.

شيش كباب: از جمله غذاهای ترکی در آنالیا شیش کباب است که نوعى كباب سيخى است و از راسته گوساله تهيه مى‌شود. گوشت گوساله همراه فلفل دلمه‌اى و پياز به سيخ كشيده مى‌شود. اين كباب با سبزيجات معطر و ادويه طعم دار مى‌شود. اين كباب همراه ماست خورده مى‌شود.

پاتليجانلى: اين كباب مخلوط گوشت و بادمجان است. مخلوطى چرب و لذيذ كه همراه نان سرو مى‌شود.

آدانا كباب: اين كباب شبيه كباب كوبيده است و گوشتش با سبزيجات معطر تركيب مى‌شود. پاپریكا اصلى‌ترين طعم دهنده اين غذا است. آدانا کباب هم با نان و هم برنج سرو مى‌شود.

آدانا کباب

آنتاليا و غذاهاى گياهى

از جمله غذاهای ترکی در آنتالیا، غذاهاى گياهى است. غذاهای گیاهی متعددى مى‌توان يافت. در منو رستوران‌ها سوپ‌هاى متنوع و سالادهاى مختلفى مى‌توان پيدا كرد.اگر گياهخوار هستيد

سوپ کلم سیاه غذاهاى زيادى با تركيب بادمجان در رستوران‌هاى مختلف تهيه مى‌شود كه در كنار سوپ و سالاد مى‌توانيد سفارش دهيد و نوش جان كنيد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *