وبلاگ

غذاهاى تركى در كرانه ى درياى سياه

Rate this post

غذاهاى تركى متعلق به بخش هاي مختلفی از تركيه است. غذاهايى مثل دونر كباب،ايچلى كوفته،لاهماجون،مانتى و …در اكثر نقاط كشور ترکیه طبخ داده مى شود. علاوه بر مردمان ترک گردشگران نيز علاقه مند به این غذاها هستند و استقبال مى كنند.

اما قوميت هاى مختلف در تركيه باعث مى شوند كه غذاهاى مختلفى در گوشه كنار اين كشور پخت شود. كه ممكن است ما از اين غذاها بى خبر باشيم. مانند غذاهايى كه متعلق به شهرهايى هستند كه در كرانه ى درياى سياه قرار دارند. و طعم و مزه ى آن ها متفاوت است.

معرفی غذاهای تركى

معرفی غذاهای تركى

مقاصد زيباى تركیه در نزديكى درياى سياه

يكى از پرطرفدارترين مقاصد تركيه در سواحل درياى سياه ترابزون است. شهرى سرسبز و فوق العاده ديدنى با جنگل هايى سرسبز،مناطق كوهستانى و سواحل ديدنى كه بخش زيادى از آجيل هاى تركى از اين شهر صادر مى شود.

ريزه ،شهر كوچک آماسرا و چندين نقطه كوچک و بزرگ ديگر در اين منطقه تركيه قرار دارند. كه با انتخاب آن ها مى توانيد سفرى به يادماندنى را تجربه كنيد.

بهترين غذاهاى تركى در مناطق نزديک به درياى سياه

غذاهايى كه مى خواهيم معرفى كنيم بيشتر شبيه غذاهاى گرجستانى و ارمنستان هستند. و قوميت هاى مختلف در اين منطقه تاثير زيادى در اين زمينه داشته اند.

موهلاما

اين غذا در منطقه درياى سياه به عنوان صبحانه سرو مى شود. كه اين غذا پر از پنير است. و از آرد ذرت،كره محلى پر چرب و از مقدار زيادى پنير مخصوص ترابزون يا پنير كاشار تهيه مى شود.

معمولا براى يک ظرف حدود ٣٠٠گرم پنير استفاده مى شود. در قسمت هاى كوهستانى اين غذا را با پنير محلى درست مى كنند. حتما در سفر به تركيه اين غذا را امتحان كنيد.

موهلاما غذاهای تركى

موهلاما غذاهای تركى

هامسى

هامسى يكى از غذاهاى پرطرفدار در اين منطقه است. كه در زمان مشخصى از سال در بين ماه هاى اكتبر پخت مى شود. كه از ماهى هاى ريز صيد شده در اين غذا استفاده مى شود.

آن ها را به خوبى سرخ مى كنند و با ليمو و سالاد سرو مى شود. تركيبى عالى از غذاى كاملا محلى و خوشمزه كه طرفدارن بسيارى دارد.

سوپ كلم سياه از جالب ترین غذاهاى تركى

به دليل آب و هوايى كه اين كشور دارد، كلم سياه همانند سبزى هاى ديگر در اين منطقه به صورت فراوان رشد مى كند. به همين دليل در اين منطقه در بيشتر غذاها استفاده مى شود. يكى ديگر از غذاهاى متفاوت سوپ كلم سياه است.

ممكن است بار اول زياد خوشمزه به نظر نرسد، ولى اگر امتحان كنيد طرفدارش مى شويد. دستور طبخ اين غذا به قرن ها قبل برمى گردد. و يكى از قديمى ترين غذاها به شمار مى رود. در طبخ اين سوپ از كلم سياه ،برنج ،لوبيا ،سبزيجات معطر استفاده مى شود.

سوپ کلم سیاه غذاهای تركى

سوپ کلم سیاه غذاهای تركى

انواع ماهى هاى كبابى و سرخ شده

وقتى به مناطق ساحلى سفر مى كنيد، يكى از بهترين انتخاب ها غذاهاى دريايى است. كه در هر فصلى از سال به ترابزون يا ريزه شهر سفر كنيد، خواهيد ديد كه صيد روز انجام مى گيرد. و شما مى توانيد در رستوران ها غذاهاى ترکی دريايى سفارش دهيد. و نوش جان كنيد.

دسر خوشمزه لازبورک از معروف ترین دسرهای ترکیه

اين دسر شبيه به باقلواى تركى است. ولى اين دسر به حالت فرنى تهيه مى شود. دسر لازبورک تنها مختص اين منطقه است. شما مى توانيد در كنار چاى اين دسر خوشمزه را سفارش دهيد و لذت ببريد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *