وبلاگ

گردش در قسمت اروپايى استانبول – جاذبه های گردشگری بخش اروپایی استانبول (بخش اول)

Rate this post

جاذبه های گردشگری بخش اروپایی استانبول بسیار زیاد می باشند. استانبول كه قبلا قسطنطنيه نام داشت، بزرگ ترين و پر جمعيت ترين شهر تركيه و پايتخت گردشگرى تركيه مى باشد. كه در كنار درياى مرمره و تنگه بسفر واقع است.

اين تنگه دو بخش اروپايى و آسيايى را از هم جدا كرده است. و استانبول را به يک شهر زيبا تبديل كرده است. قسمت اروپايى به زبان تركى Avrupa Yakasi ناميده مى شود.

بيشتر گردشگران اين بخش استانبول را براى سفر خود انتخاب مى كنند. از جاذبه های گردشگری بخش اروپایی استانبول بسفر ،گالاتا،شاخ طلايى ،شهر جديد ،شهر قديمى سلطان احمد ،و حومه غربى مى توان نام برد.

تور تنگه بسفر

بسفر تنگه اى است كه درياى سياه و درياى مرمره را بهم متصل مى كند. و استانبول را به دو بخش آسيايى و اروپايى تقسيم مى كند. و در اطراف تنگه محله هاى قديمى جذابى قرار دارند. كه در گذشته اين محله ها به صورت روستاهاى كوچک ماهيگیرى كه به وسيله جنگل از هم جدا مى شدند، به وجود آمده است.

جاذبه های گردشگری بخش اروپایی استانبول

جاذبه های گردشگری بخش اروپایی استانبول

كه امروزه پارک هاى عثمانى قرار دارد. حاشيه بسفر از زيباترين قسمتهاى استانبول است. که در فصل بهار اين منطقه از شكوفه ها احاطه شده است .

گالاتا از جمله جاذبه های گردشگری بخش اروپایی استانبول

محله گالاتا و محله بى اوغلو از شمال با مسير اصلى خود به خيابان استقلال و ميدان تكسيم در شمال سلطان احمد مى رسد. اين منطقه مركز شهر محسوب مى شود. و بسيار شلوغ و منطقه اى توريستى مى باشد. در اين منطقه بيشتر شبها سرزنده و پر از توریست است.

گشت زنى در اطراف گالاتا

خيابان استقلال راه اصلى قسمت بى اوغلو خيابانى برای پياده روی است. كه در آن ترامواى قديمى و ماشين هاى پاكبان شهردارى از آن عبور مى كنند. اين خيابان شامل سه ميدان می باشد. تكسيم از شمال بزرگترين ميدان ، ميدان تونل از جنوب و گالاتاساراى در وسط آن ها را به هم وصل كرده است.

برج گالاتا استانبول

برج گالاتا استانبول

طول خيابان حدود ٢كيلومتر است. و ميادين فاصله حدود ١كيلومتر دارند. راحت ترين مسير براى رسيدن به خيابان استقلال از كاراكوى در شاخ طلايى ،بايد از ميدان تونل سوار قطار زيرزمينى شويد.

شاخ طلايى – گلدن هورن استانبول

از جاذبه های گردشگری بخش اروپایی استانبول گلدن هورن می باشد. در زبان تركى haliç نام دارد. هم نام مدخل بسفر به سمت غرب در استانبول و هم منطقه اى در ساحل آن است.

پل گالاتا در سال ١٩١٢ بنا شده است. تا محله امينونو که به محله كاراكوى وصل می شود. پل اصلى در حادثه آتش سوزى آسيب ديد. و طبقه اول و مغازه هاى اطراف آن در آتش سوخت. و پل فعلى جايگزين پل اول شد. شما از بالاى اين پل مناظر زيبايى را خواهيد ديد.

براى پياده روى اين پل عالى است. و از اين پل مى توانيد براى تفريح به پير لوتى برويد. در اين منطقه مى توانيد ازمحله هاى زيبا و رنگى بالات نیز ديدن كنيد.
كه از قديمى ترين بخش شهر مى باشند. و يهودى نشين است. و شما مى توانيد از خانه يهودى نشينان ديدن كنيد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *