وبلاگ

آشنايى با دانشگاه آيدين استانبول / دانشگاهى با بزرگترين مركز فناورى

Rate this post

دانشگاه آيدين استانبول يكى از بهترين دانشگاه هاى تركيه در زمينه تحصيل دانشجويان بين المللى است. دانشگاه آيدين استانبول (IAU) يك دانشگاه غير دولتى و معتبر است. كه از سال ٢٠٠٣شروع به كار كرده است. و توانسته فارغ التحصيلين حرفه اى به دنياى كسب و كار ارائه دهد.

دانشگاه آيدين داراى چهل هزار دانشجو است. كه ٤٥٠٠نفر دانشجو خارجى از١٠١كشور جهان در این دانشگاه تحصیل می کنند. دانشگاه آيدين استانبول در رتبه بندی سایت uniRank دارای رتبه ی ۴۸ در بین دانشگاه های ترکیه و دارای رتبه ی ۳۵۰۲ در بین دانشگاه های جهان را می باشد .

دانشگاه آيدين استانبول

دانشگاه آيدين استانبول

مقاطع تحصیلی در دانشگاه آیدین

این دانشگاه دارای ۱۲ دانشکده، ۵ مدرسه ی آموزش عالی و یک انستیتوی تحصیلات تکمیلی است. که رشته های مختلف در سطح فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در این واحدهای آموزشی ارائه می شود.

دانشگاه آیدین داراى دانشكده هاى پزشكى ، حقوق، علوم ارتباطات، علوم و ادبیات، علوم تربیت بدنی، علوم آموزشی، هنرهای زیبا، علوم اقتصادی ، معماری و طراحی و علوم سلامت و بهداشت می باشد .

دانشگاه آيدين استانبول

دانشگاه آيدين استانبول

ويژگى هاى دانشگاه آيدين

دانشگاه آیدین استانبول بزرگترين مركز فناورى در كل تركيه را داراست .٥٠ هزار فارغ التحصيل داشته. که تا به حال ٨٣/٦ درصد موفقيت در استخدام دانشجويان فارغ التحصيل دارد.

داراى حدود ٣٥رشته تحصيلى در تمامى مقطع ها می باشد. بيش از ٤٠هزار دانشجو و بيش از ٤٥٠٠دانشجوى خارجى دارد.

٢٥٠هزار متر مربع فضاى خارجى ، ٢٧ مركز علوم پزشكى و ٣٥مركز تحقيقاتى دارد.

همچنین داراى ١٥٠٠استاد و پرسنل می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *