وبلاگ

غذاهاى دريايى در استانبول – تجربه تست غذاهای دریایی در استانبول

Rate this post

استانبول يكى از بزرگترين شهرهاى توريستى كشور تركيه به حساب مى آيد. كه در كنار ساحل درياى مرمره واقع است به همين دليل مى توانيد انواع غذاهاى دريايى در استانبول را امتحان كنيد. ما در اينجا ليست خوشمزه ترين و معروفترين غذاهاى دريايى استانبول را در اختيار شما مى گذاريم .

ليست غذاهاى دريايى در استانبول

معمولا براى علاقمندان غذاهاى دريايى، تمامى اين غذاها را دوست خواهند داشت. اما برخى از غذاها هستند كه پيشنهاد مى شود در درجه اول تست شود. چند مورد از اين غذاها در زیر آورده شده است.

هامسى

هامسى يكى از غذاهاى دريايى در استانبول است. خوردن هامسى پیشنهاد مى شود. هامسى يا همان ماهى كولى كه در داخل ماهى تابع گرد به صورت منظم چيده شده و سرخ مى شود، يكى از غذاهاى سنتى منطقه درياى سياه است. و بقدرى خوشمزه است كه مى توانيد در همه رستوران ها پيدا كنيد .

هامسی از غذاهاى دريايى در استانبول

هامسی از غذاهاى دريايى در استانبول

بشقاب ماهى قزل آلا

يكى از بهترين غذاهاى دريايى استانبول است، كه مى توانيد خوردن آن را امتحان كنيد. اين ماهى از درياى شرقى استانبول گرفته مى شود. و يك ماهى معمولى نيست. بسيار طعم بى نظيرى دارد و نسبت به سليقه در سه حالت طبخ داده مى شود. سرخ شده ،گريل شده و كبابى .

ميديه

ميديه يكى از متفاوت ترين غذاهاى دريايى است. ميديه يك دلمه دريايى است كه صدف دريايى را پر از برنج و ادويه هاى مخصوص مى كنند و طبخ مى دهند. اين غذا يكى از غذاهاى خيابانى استانبول است. ميديه با ليمو ترش سرو مى شود كه بسيار لذيذ است .

ميديه از غذاهاى دريايى در استانبول

ميديه از غذاهاى دريايى در استانبول

ساندويچ ماهى

اين غذا يک غذاى خيابانى و لذيذ است. كه هزينه زيادى هم ندارد. در اين ساندويج ماهى بدون استخوان استفاده مى شود. و همراه مخلفات با نون ساندويج سرو مى شود .

ماهى شكم پر

اين ماهى را مى توانيد در رستوران هاى دريايى سفارش دهيد و ميل كنيد. و طعمش بى نظير است. مى توانيد اين ماهى را ٢يا٣نفره ميل كنيد. داخل اين ماهى پر از سبزيجات و ادويه جات معطر است. كه مى توانيد از انواع ماهى هاى بدون استخوان انتخاب كنيد سفارش دهيد.

استيک ماهى هاليبوت

استيک طرفداران زيادى دارد و يكى از بهترين غذاها است. و استيک ماهى نيز ايده خوبى برای طرفداران ماهى است. كه با فلفل طعم دار مى كنند. و يك غذاى تند و خوشمزه مى شود.

برگر سالمون

از غذاهاى دريايى استانبول مى توان به برگر سالمون اشاره كرد. كه برگرهايى از گوشت ماهى سالمون تهيه مى شود. و مزه هاى فوق العاده اى دارد. و براى تهيه برگر ماهى اول گوشت ماهى را چرخ كرده و سپس همراه چاشنى ها و ادويه جات مخصوص مانند همبرگر طبخ مى دهند. برگر سالمون همراه كاهو و سبزيجات با نان سرو مى شود .

برگر سالمون از غذاهاى دريايى در استانبول

برگر سالمون از غذاهاى دريايى در استانبول

بشقاب دريايى

اگر طرفدار غذاهاى دريايى هستيد، مى توانيد يك بشقاب دريايى سفارش دهيد و انواع غذاهاى دريايى را امتحان كنيد. كه كنار ماهى ميگو و صدف و اختاپوس نيز در اين بشقاب دريايى وجود دارد. يك غذاى بسيار لوكس در رستوران ها به حساب مى آيد .

تمامى غذاهاى دريايى استانبول به دليل آب شور آن منطقه بسيار لذيذ مى باشد و ارزش تست كردن را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *