وبلاگ

دلایلی برای بازديد از تنگه ى بسفر استانبول

Rate this post

يكى از محبوب ترين و زيباترين نقطه كشور تركيه، تنگه بسفر است كه در استانبول قرار دارد. از آنجا كه استانبول شهرى توريستى است، بازديد از تنگه ى بسفر يكى از جاذبه هاى پر بازديد و تفریحات استانبول به حساب مى آيد. يك تنگه آبى زيبا كه دلايل زيادى براى ديدن آن وجود دارد.

تنگه بسفر جدا کننده دو قاره

استانبول از نظر موقعيت جغرافيايى، يكى از شهرهاى جذاب دنيا به شمار مى رود. به دليل اينكه بخشى از اين شهر در قاره ى اروپا و بخش ديگر در قاره آسيا قرار دارد. شهرى كه داراى دو بافت شهرى و فرهنگى است. تنگه بسفر خطى جدايى دو قاره در استانبول است. به همين دليل يكى از نقاط خاص و ديدنى تنگه بسفر شناخته شده است .

بازديد از تنگه ى بسفر و پل بسفر

بازديد از تنگه ى بسفر و پل بسفر

بازديد از تنگه ى بسفر ، باریکه حیاتی استانبول

بسفر داراى طولى حدود ٣٠كيلومتر و عرضى بين ٧٠٠تا٣٥٥٠متر است. تنگه اى که با يك پل که بر روى آن واقع است، امروزه علاوه بر كشتى از راه خشكى مى توان از آن عبور كرد. تنگه اى كه درياى مرمره و درياى سياه را به هم متصل مى كند .

تنگه بسفر ميعادگاه عاشقان

از قديم الايام تنگه بسفر از مهمترين مكان هاى قرارهاى عاشقانه است. پرندگان مهاجر بر بلنداى آن پرواز مى كنند و نماى زيبايى را خلق مى كنند. تنگه اى كه هنگام طلوع و غروب خورشيد نمايى شگفت انگيز را نشان مى دهد. و محلى دنج براى قرارهاى عاشقانه است. و داراى فضاى رمانتيك دارد.

تفريحات متنوع در بسفر

اگر مى خواهيد هنکام بازدید از تنگه بسفر به تفريحات لوكس بپردازيد، مى توانيد سوار بر كشتى هاى كروز شويد. در دل اين تنگه بهترين غذاهاى سنتى و اصيل را ميل كنيد. كه تماشاى ماه در اين كشتى بسيار جذاب و ديدنى است. و اين تفريح جز گران ترين تفريحات به شمار مى رود.

كافه ها و رستوران های اطراف پل بسفر

اگر طرفدار غذاهاى دريايى هستيد، بايد به اطراف تنگه بسفر برويد. چرا كه بهترين رستوران هاى دريايى در آنجا واقع هستند. رستوران هاى شیك و لوكس كه قيمت غذاها كمى گران است. ولى بى شك ارزش آن را دارد. و نيز مى توانيد از كافه هاى لوكس اطراف پل بسفر قهوه ترک تهيه كنيد. و نيز انواع نوشيدنى هاى گرم و سرد و دسر مى توانيد سفارش دهيد و ميل كنيد. و در كنار همه اينها نمايى زيبا به مناظر تنگه بسفر داشته باشيد .

رستوران های بسفر و بازديد از تنگه ى بسفر و پل بسفر

رستوران های بسفر و بازديد از تنگه ى بسفر و پل بسفر

کلوب هاى شبانه استانبول

اگر مى خواهيد يك شب بياد ماندنى و هيجان انگيز را سپرى كنيد، مى توانيد به کلوب هاى متعدد شهر سرى بزنيد. كه تعدادى از اين کلوب هاى شبانه در كنار تنگه بسفر قرار دارد. ويكى از بهترين منطقه هاى براى تورهاى شبگردى در استانبول است .

دريانوردى در بسفر

اگر علاقمند به دريا هستيد، مى توانيد در تورهاى جذاب بسفر ثبت نام كنيد. و دريانورى كنيد. و يك روز خود را با كشتى از بسفر به درياى سياه رفته. و مى توانيد ماهيگيرى نيز انجام دهيد. در صورت مناسب بودن شرايط آب و هوايى آبتنى هم مى توانيد انجام دهيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *