وبلاگ

بشيكتاش استانبول و گردش در محله زیبا بشیکتاش

5/5 - (2 امتیاز)

بشيكتاش استانبول يكى از محله‌هاى قديمى در استانبول است كه به تركى معنى آن گهواره سنگى مى‌باشد. اين محله در بهترين موقعيت جغرافيايى قرار دارد.

بشيكتاش قلب قطب گردشگرى استانبول محسوب مى‌شود كه جاذبه‌هاى زيادى را در خود جمع كرده است. از طرفى محبوبيت بشيكتاش به فرهنگ و طرفداران وفادار تيم فوتبالش برمى‌گردد.

صبح و شروع بشیکتاش گردی

در اين منطقه يک بازار قرار دارد كه اگر اهل گشت و گذار و خريد هستيد، مى‌توانيد به اين بازار سرى بزنيد. روزهاى شنبه هر هفته بازار هفتگى بشيكتاش است كه مردم محلى براى خرید به اين بازار مى‌روند.

شما در اين بازار با فرهنگ محلى مردمان اين كشور آشنا مى‌شويد. اين بازار در كنار موزه ناوال قرار دارد. اين بازار روباز است و هرچه كه دلتان بخواهد در اين بازار به فروش مى‌رسد و مى‌توانيد خريد كنيد.

بازار ماهى فروش‌ها در كنار اين بازار قرار دارد. همه روزه اين بازار داير است. دكه‌هاى خيابانى و غذاهاى دريايى لذت بخش‌ترين قسمت اين بازار است.

قایق سواری در بشیکتاش استانبول

يكى از جاذبه‌هاى سفر به استانبول، استفاده از قايق‌هاى تفريحى در بشيكتاش است. تورهاى گردشگرى بسيارى در اين محله وجود دارد که در تنگه بسفر در حال حركت هستند. جذابترين بخش سفر به استانبول سوار شدن به اين كشتى‌ها و ثبت عكس‌هاى به يادماندنى است.

بازديد از موزه نيروى دريايى

اين موزه حدود صد سال پيش ساخته شده است و يكى از بزرگترين مجموعه صنايع دريايى تركيه به حساب مى‌آيد. اين موزه بارها بازسازى شده است و مكانى جذاب براى بازديد از قايق‌هاى پادشاهان گذشته، نمايشگاهى درباره جنگ دريايى، توپ‌هاى جنگى و تجهيزات، كشتى‌هاى قديمى و اسناد جنگى است.

بازديد از موزه مجسمه و نقاشى

در كنار كاخ دلما باغچه موزه نقاشى واقع شده است كه در آن مجموعه‌اى زيبا و ديدنى از نقاشى‌ها و مجسمه‌ها جمع شده است كه مى‌توانيد از آن بازيد كنيد و در كافه‌هاى دنج با نمايى رو به دريا نشسته و قهوه و اسنک نوش جان كنيد.

بازدید از کاخ دولما باغچه

كاخ دلما باغچه یکی از قصرهای باشكوه سلطان‌هاى قرن ١٩تركيه است. كاخ زيبا و جذاب با منظره‌ای رو به دريا. اين كاخ زيبا به دليل طراحى نئوكلاسيک بيرونى و معمارى داخلى‌اش بسيار جذاب و خيره كننده است.

با طلا و كريستال تزيين شده است و بسيار معروف است. هنگام بازديد از اين كاخ زيبا شما تلفيقى از سبک‌هاى معمارى باروک، روكو و المان‌هاى نئو كلاسيک با معمارى سنتى عثمانى را به وضوح خواهيد ديد.

مجموعه نقاشى رنگ روغن در اين كاخ جذابيت خود را دارد. كاخ دلما باغچه داراى ٣٠٠ اتاق مى‌باشد و يكى از بزرگترين كاخ‌های كشور تركيه است.

پارک ييلديز در ميان كاخ ييلديز و سيراگان قرار دارد. يكى از بزرگترين پارک‌ها در شهر استانبول است كه در گذشته بخشى از باغ سلطنتى بوده است. پاركى بزرگ پر از گل‌هاى متنوع، گياهان و درختانى كه از سرتاسر جهان در اين پارک جمع كرده‌اند.

اين پارک مكانى عالى براى تفريح و گشت وگذار است كه در نزديكى بسفر قراردارد. اين پارک در كنار هتل چراغان سيراگان واقع شده است. اين هتل در گذشته كاخ امپراتورى بوده است كه در سال‌هاى ١٨٦١تا١٨٧٢ميلادى ساخته شده است.

بازدید از مسجد اورتاکوی بشیکتاش

مسجد اورتاكوى يا همان مسجد جامع سلطنتى بشيكتاش مسجد فوق العاده‌اى جذاب با معمارى سازه‌ى نئو باروک كه نمونه‌هايى از بهترين خطاطى‌هاى اسلامى را در خود جاى داده است كه هر ببينده‌اى را به خود جذب مى‌كند.

مسجد اورتاکوی در بشیکتاش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *