وبلاگ

قديمى ترين كشتى غرق شده جهان در موزه زير آب بدروم

Rate this post

موزه زير آب بدروم ترکیه که یک موزه باستان ‌شناسی در ترکیه است، از بزرگ ‌ترین و اصلى ترين موزه‌ های جهان و جزو اصلى ترين جاذبه هاى شهر بدروم ترکیه محسوب مى شود. كه بسيار بى نظير است.

این موزه توانسته با دستيابى و موفقيت در سال ١٩٩٥ عنوان موزه سال را در اروپا به خود اختصاص دهد. اگر بخواهیم نگاهی بر تاریخ آن بیندازیم ، باید بگوییم که این موزه که در سال ١٩٦٤تاسیس گردید. و آثاری که در آن به نمایش گذاشته اند، درست از حفاری ‌های سال ١٩٦٩به آن رسیده است.

و مهمتر اینکه قدیمی ‌ترین کشتی غرق شده جهان يكى از آثار مهم این موزه است. در هنگام ورود به موزه مجسمه اى كه اين موزه را بنا كرده است، قرار دارد.

بخش های مختلف موزه زیر آب بدروم

ضمنا در این مکان دیدنی و شگفت انگیز ١٤نمایشگاه قرار دارد. که می‌ توان به : سیاه‌ چال، برج بریتانیا، برج آلمان، برج مار (موزه مخفی)، نمایشگاه حمام ترکی، تالار شیشه‌ ای، کشتی شکسته، سکه ‌ها و جواهرات و اشیای قیمتی و … اشاره نمود. که هر قسمت زیبایی های منحصر به فرد خودشان را دارند .

موزه زير آب بدروم

موزه زير آب بدروم

اما لازم به ذکر است که بزرگترین مجموعه مدیترانه شرقی جهان نیز در موزه زیر آب بدروم قرار گرفته است. برخى از اشياها كه در اين موزه بعد از كشفيات به ثبت رسيده است، مرتبط به قرن هاى ١٣و ١٦قبل از ميلاد هستند.

علاقه مندان در اینجا بخشی از تاریخ زمین را به چشم خواهند دید. و مطمئنا براى نخستين بار جالب بنظر مى رسد. هدف از بناى این موزه نگهدارى از گنجینه ‌های گذشته از دریای عمیق آبی رنگ بوده. که نه تنها برای مردم ترکیه بلکه برای اروپا نیز اهمیت خاصى دارد .

اهمیت موزه زیر آب بدروم

موزه زیر آب بدروم امروزه در نوع خود یکی از اصلى ترين موزه های جهان به حساب می آيد.

موزه زير آب بدروم

موزه زير آب بدروم

این موزه معروف که در ٢٠٠٤میلادی از سوى وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه در چهارچوب موزه های ملی قرار گرفت، آثار باستانی زیر آب حوالی بدروم و تمدن های پیشرفته ای که در طول تاریخ با دریا عجین شده اند، را به زیبایی در معرض دید گردشگران قرار داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *