وبلاگ

سفر به بدروم در نوروز و آب و هواى بدروم

Rate this post

سفر به بدروم در نوروز طرفداران زیادی دارد. شهر ساحلى بدروم با قرار گرفتن در سمت جنوب غربى كشور زيباى تركيه اين روزها به يكى از توريستى ترين شهر هاى اين كشور تبديل شده است.

يكى از شلوغ ترين فصل های سال براى سفر به بدروم فصل تابستان است. با اينكه هوا در اين فصل بسيار گرم است اما تفريحات آبى گرما هوا را قابل تحمل مى كند. يكى از فرصت ها براى سفر به بدروم براى ايرانيان فصل بهار و ايام نوروز است.

بررسى كلى شرايط آب و هواي بدروم

بهتر است در نخست به شرايط آب و هواي شهر بدروم بپردازيم. شهر بدروم با توجه به شرايطى كه از لحاظ مكانى دارد، از شهرهاى ساحلى در جنوب تركيه به حساب مى آيد. مسافران مى توانند با توجه به تاريخ سفر خود شرايط آب و هوايى متنوعى را در روزهاى مختلف سال تجربه كنند.

آب و هوا بدروم

آب و هوا بدروم

اما در حالت كلى بدروم شهرى با آب و هواى معتدل است. به صورتى كه در فصل تابستان ٣٥ درجه سانتى گراد مى باشد. و در فصل زمستان ميانگين هوا ٥ درجه سانتى گراد است. اما هميشه به دليل وجود دريا هوا مرطوب است و در تابستان ها شرجى است.

آب و هواى بدروم در ايام تعطيلات نوروز

در ايام نوروز هواى بدروم كم كم گرم مى شود. و اثرى از سرما زمستان نيست. براى اينكه توانيم به صورت دقيق تر آب و هواى بدروم براى سفر به بدروم در نوروز را بررسى كنيم، بايد به دماى هوا در ماه فصل بهار كه با ماه هاى مارس تا مى مصادف است بپردازيم.

در اين ماها دماى هوا حدود ١٧ درجه سانتى گراد است. و حداكثر دما حدود ٢٩ درجه سانتى گراد مى باشد. يعنى هوا نه زياد سرد است و نه زياد گرم. معمولا در اين فصل سال بارش باران به صورت ٣روز يا ٤روز است. كه عاشقان باران از آن لذت مى برند.

اگر علاقمنديد در هواى بهارى به بدروم سفر كنيد، به ياد داشته باشيد كه از تفريحات آبى آن غافل نشويد. با انتخاب يكى از هتل هاى لوكس مى توانيد فرصت شنا را داشته باشيد.

جاذبه های بدروم

جاذبه های بدروم

بهترين تفريحات در سفر به بدروم در نوروز

در روزهاى بهارى، گردشگران مى توانند از تفريحات آبى لذت ببرند. و شرايط آب و هوايى باعث مى شود گردشگران بتوانند هر چه بيشتر از جاذبه های بدروم لذت ببرند.

از جمله تفريحاتى كه گردشگران مى توانند لذت ببرند عبارتند از: بازديد از جاذبه هاى تاريخى مثل قلعه سنت پيترو ،موزه باستان شناسى ،تئاتر باستانى ،آرامگاه هاليكارو ناسوس ،دروازه ميندوس و … .

گشت و گذار در مراكز خريد ،تفريحات شبانه و گشت شهرى بدروم است. سفر بدروم در فصل بهار بهترين فرصت براى خوشگذرانى در كنار خانواده را به ارمغان مى آورد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *